logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

İçecek Çeşitleri ve Fiyatları

İçecek

873 adet ürün listelenmektedir.

İçecek (873) adet ürün listelenmektedir.
İçecek
873 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Meysu Kayısı Meyve Nektarı 1 L

23,90 TL

12 Adet üzeri 22,95 TL 12 Adet üzeri 22,95 TL Sepete Ekle

İçecek Ürün Çeşitleri

İçecek ürünleri yemeklerin ve tatlıların iyi birer tamamlayıcısıdır. Her talebe ve damak zevkine uygun olan çok sayıda içecek bulunur. İçeceklerin her birinin özelliği ve içilme zamanı vardır. Çayın kültürümüzdeki yeri, oldukça önemlidir. Sabah kahvaltısında, yemeğin ardından ya da günün çeşitli saatlerinde keyif amaçlı çay tüketilebilir. Büyük bir çoğunluk için çay tüketimi oldukça önemlidir. Açık, demli, şekerli ya da şekersiz çeşitleriyle ev, ofis, iş yeri ve kafe gibi farklı mekânlarda tercih edilir.  

İçecek çeşitleri, soğuk ve sıcak olarak ikiye ayrılır. Sıcak içecekler, soğuk günlerde içinizi ısıtırken soğuk olanlarsa sıcak havalarda ferahlık verir. Bazı içecekler ise yaz kış vazgeçilmezler arasındadır. Kola ve soda, en sık tüketilen asitli içeceklerdir. Yemekle birlikte ya da atıştırmalıkların yanında tüketilebilir. Günün her saati için uygundur. Asitli içecekler, yoğun tada sahip olan yemeklerin tüketimini kolaylaştırır. Limon, portakal, lime, çilek ve karpuz gibi çeşitleri bulunur. Gazlı içecekler arasından tüketime uygun olan tercih edilebilir.

Gazlı İçecek Tüketimi

Gazlı içecek denildiğinde akla ilk olarak kola gelir. Kola, yemeklerin yanında veya tek başına tüketilebilen lezzetli bir içecektir. Gazlı içeceklerin şekerli ya da şekersiz çeşitleri bulunmaktadır. Tatlı yanında tüketirken ekstra şeker tüketmek istemeyen kişiler, şekersiz olanları tercih edilebilir.

Enerji içeceği, soğuk havalarda ferahlatan ve enerji veren gazlı içeceklerdendir. Özellikle uzun süre boyunca araba kullanan kişiler için enerji önemlidir. Kişinin ayık kalabilmek için enerji içecekleri tüketilebilir. Günlük koşuşturma ve iş temposunda enerjiye ihtiyacı olan kişiler lezzetli enerji içeceklerini tüketmeyi tercih edebilir. Enerji içeceği markaları, farklı aromalara sahip içecekler hazırlamaktadır. Hindistan cevizi aromalı, şekersiz ya da şeftali aromalı içecek tercihleri arasından kişisel tercihlere en uygun olanı bulmak oldukça kolaydır. Enerji içecekleri, aynı zamanda spor öncesinde gereken motivasyonu sağlamak için de tercih edilebilir. Farklı aromalara sahip enerji içeceği fiyatları da farklıdır. Kendinize en uygun olan enerji içeceğini tercih ederek ferahlayabilirsiniz.

Gazoz, bir diğer gazlı içecek çeşitlerindendir. Ülkemizde geçmişten günümüze kadar farklı formül ve içeriklerle çok sayıda gazoz üretilmiştir. Günümüzde ise farklı tatlarla aromalandırılan gazozlar mevcuttur. Sıcak havalarda serinlemek amacıyla tüketilebilir. Gazozlar, tek tüketimlik metal kutularda ya da daha fazla kişinin aynı anda tüketebileceği şekilde 1 lt, 1,5 lt ya da 2,5 lt alternatiflerine sahiptir.

İçecek fiyatları, ürünlerin miktarına göre değişiklik gösterir. Gazlı içeceklerin tüketiminde birkaç noktaya dikkat edilmelidir. Belirli gaz oranına sahip içecekler, tüketilmeden önce çalkalanmamalıdır. Herhangi bir nedenle çalkalanması hâlinde açmadan belirli bir süre beklenmelidir. Açılan gazlı içeceklerin kısa süre içerisinde tüketilmesi gerekir. Uzun süre tüketilmeden bekleyen içeceklerin lezzet oranı azalır. Gazlı içecekler, kutu ya da tek kullanımlık şişe şeklinde tercih edilerek uzun süre buzdolabında muhafaza edilebilir. Et ve sebze yemeklerinin yanında lezzetli bir eşlik edicidir. Hatta maç akşamlarında cipsle birlikte iyi bir ikili oluşturabilir.

Çay Demleme Püf Noktaları

Çay, kültürümüzde oldukça önemli bir yere sahiptir. Çay markaları, farklı kaliteye ve özelliğe sahip çok sayıda seçenek üretir. Kaliteli bir çayın, taze yapraklar kullanılarak üretilmesi önemlidir. Bunun yanı sıra önemli olan bir diğer nokta, çayın demleme yöntemidir. Çayın doğru demlenmemesi acı bir tat oluşmasına neden olabilir. Çay demlerken dikkat edilmesi gereken püf nokta, çayın yanmamasıdır. Kaynayan suyun doğru sıcaklığa gelmesi çayın lezzet oranını artırır. Demlikte demlenen çayın demlendiği su, iyi bir şekilde kaynamalıdır. Kaynama noktasına erişmesinin ardından birkaç dakika kaynamaya devam etmelidir. Ardından altı kapatılarak bir iki dakika dinlendirilmelidir. Demliğe konulan suyun üzerine suya oranla çay eklenmelidir. Suyun yüzeyinde kalan çay tanelerinin yavaş yavaş demlenmesi, çayın daha lezzetli olmasını sağlar. Çay tanelerinin tamamen demliğin zeminine inmesinin ardından çay tüketime hazır hâle gelir. Çay, taze tüketilmelidir çünkü uzun süre bekleyen çayın lezzeti kaybolabilir. Soğuk demleme yöntemi kullanılarak demlenen çayın tüketim süresi daha uzun olabilir.

Bitki çayı çeşitleri, farklı özelliklere sahiptir. Her talebe ve damak zevkine uygun olan bitki çayı bulunur. Çaylar arasında seçim yaparken bitkinin özellikleri göz önünde tutulmalıdır. Örneğin; yeşil çay, günün her saatinde rahatlıkla tüketilebilir. Papatya ve melisa çayı ise dinlendirici ve sakinleştirici özelliğe sahiptir. Günün ilerleyen saatlerinde tüketilmesi rahat bir uyku geçirmenizi sağlar. Adaçayı, zararlı toksinlerin vücuttan atılmasında oldukça etkilidir.

Bitki çayı, formunu korumak isteyenler için ideal bir içecektir. Gün içinde tüketilen çaylar, günün stresini üzerinizden atmanıza, sindirim sisteminizin çalışmasına ve midenizi rahatlatmanıza fayda sağlar. Çaylar arasında seçim yaparken ihtiyaca en uygun olan çayı tercih etmek önemlidir. İçecek markaları, her ihtiyaca uygun olan çok sayıda bitki çayı alternatifi sunar. Zencefilli limon çayı, kış aylarında tercih edilen bir içecektir.

Yaz Aylarında Ferahlatan İçecekler

İçecek çeşitleri, gazlı ve gazsız olarak ikiye ayrılır. Her iki içecek türü de yaz aylarında tüketilebilir. Soğutularak tüketilen içecekler sıcak havalarda ferahlamanızı sağlar. Kahve çeşitleri sadece sıcak havalarda değil soğuk havalarda da tüketilebilmektedirİdeal ölçülerde hazırlanan kahveler, buz kaplarında dondurulur. Donmuş kahvelerin üzerine soğuk süt ekleyip sıcak havalarda tüketilebilir. Pratik bir tarif olan soğuk kahve tarifi, sütsüz olarak da tercih edilebilir. Demlenen kahveye buz kahve kalıpları ilave edilerek soğutulabilir.

Kahve çeşitleri ve gazsız içecekler, ferahlamak için lezzetli alternatifler arasında yer alır. Ferahlamak için buzlu çay ya da meyve suyu çeşitleri de tercih edilebilir.

Gazsız içecek hazırlamak için soğuk çay oldukça mükemmel bir alternatiftir. Demlenerek soğutulan yeşil çaya şeftali ya da limon dilimleri atılarak ta soğuk çay hazırlanabilir.

Herkesin damak zevki ve susuzluğunu gidermek için aradığı lezzet başkadır. Doğru ürünler tercih ederek keyifli yaz akşamları geçirilebilir. Her ürünün kendine has özellikleri vardır. Gazsız ve gazlı içecek markaları, farklı damak tatlarını göz önünde bulundurarak ürünleri piyasaya sunar.Siz de sahip olduğunuz damak zevkinizi göz önünde bulundurarak dilediğiniz içeceği tercih edebilir ya da yeni tatları deneyebilirsiniz.