logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Kişisel Bakım Ürünleri Fiyatları

Kişisel Bakım

610 adet ürün listelenmektedir.

Kişisel Bakım (610) adet ürün listelenmektedir.
Kişisel Bakım
610 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Kişisel Bakım Ürün Çeşitleri

 
Kişisel bakım, kişileri motive eden ve kendini iyi hissetmesini sağlayan bir eylemdir. Bakım malzemeleri kullanılacağı bölgeye göre farklılık gösterir. Cilt, saç ve tırnak sağlığı için kişiler kendilerine en uygun olan kişisel bakım ürünlerini tercih etmelidir. Herkesin sahip olduğu özellikler farklıdır. Bazı kişilerin saçlarında bulunan yağ oranı fazla olurken bazı kişilerin aksi yönde saçları fazla kuru olabilir. Saçtaki yağ dengesini sağlamak, saç sağlığı için oldukça önemlidir. Saç tipine uygun olarak tercih edilen şampuan ve kremler, ihtiyaç duyulan dengeyi sağlayarak saç köklerinin daha sağlıklı görünmesini sağlar.

 Kişilerin sahip olduğu cilt tiplerine birbirinden farklıdır. Özellikle sorunlu cilt tipine sahip kişiler, özel bakım ürünleri kullanmalıdır. Doğru tercih edilen bakım ürünleri ile parlak ve canlı cilt görünümüne sahip olunabilir. Herkesin günlük olarak kullanması gereken kişisel bakım ürünleri arasında diş macunu, deodorant ve nemlendirici krem gibi ürünler yer alır. Bu ürünler temiz ve sağlıklı bir görünüm elde etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kendinize en uygun olan kişisel bakım ürünlerini tercih ederek bakım rutininizi oluşturabilirsiniz.

Kişisel Bakım Malzemeleri

Kişisel bakım malzemeleri arasında çok sayıda seçenek bulunur. Her ürünün kullanım amacı ve kişide sunduğu etkiler farklıdır. Saç, diş ve tırnak için farklı ürünler kullanılır. Bu kullanılan ürünler, kendi içinde farklı çeşitlere ayrılır. Erkekler için saç ve sakal bakımı en öncelikli kişisel bakımdır. Erkekler, kepek ve dökülme problemlerini önlemek için saç tipine uygun ürünleri tercih etmelidir. Doğru ürünlerin kullanılmaması, dökülmenin ciddi boyuta ulaşmasına neden olabilir.

Yağlı cilde sahip olan erkekler yağlı ciltler için bakım ürünleri tercih etmelidir. Yağlı saçlar için özel olarak hazırlanan şampuanlar bu cilt tipine sahip olan erkekler için idealdir. Saçta bulunan fazla yağı uzaklaştırılarak daha canlı bir görünüm oluşmasını sağlar. Saçtaki yağ oranının fazla olması saçın cansız ve kirli görünmesini sağlar. Sakal bakım ürünleri, sakal tipine uygun olarak tercih edilmelidir. Düzenli bakım yapılmayan sakallar kuru ve sert bir görünüme sahip olabilir. Uzun sakal kullanmayı tercih eden erkekler canlı ve parlak görünüme sahip sakallar için düzenli sakal bakım yağı kullanabilir.

 Kısa sakal kullanan erkekler; düzenli olarak özel tıraş balsamı, kolonya ya da krem kullanır. Sık tıraş olan erkeklerin cilt bakımının aksatılmaması gerekir. Tıraş sonrasında yeterince nemlendirilmeyen ciltte zamanla fazla kuruluktan kaynaklanan egzama sorunları görülebilir. Her tıraşın ardından cilde mutlaka bakım kremi uygulanmalıdır.

Kişisel bakım ürünleri arasında bulunan duş jelleri; kadın, erkek ve çocuk dahil olmak üzere her yaştan insan tarafından kullanılır. Duş sırasında vücut temizliği için tercih edilen duş jellerinin farklı koku ve yapıya sahip çeşitleri bulunur. Bu ürünler, köpürerek tüm vücutta bulunan kirlerin uzaklaştırılmasını sağlar. Doğal cilt bakım ürünleri kullanmayı tercih eden kişiler duş jeli yerine sabun kullanımını tercih edebilir. Uzun yıllardır temizlik amacıyla kullanılan beyaz sabun lifle köpürtülerek tüm vücudun temizlenmesinde kullanılabilir. Sabun kullanmayı tercih edenler için farklı koku ve etkilere sahip olan sabun çeşitleri piyasada satışa sunulur. Gül ve lavanta özlerine sahip sabunlar, vücudu temizlerken aynı zamanda ihtiyaç duyduğu nemi de sunar.

Dolgunlaştırıcı Saç Bakım Ürünleri

Kişilerin dış görünüşünde ilk dikkat çeken bölümler, saçlar ve dişlerdir. Saç bakım ürünleri, farklı saç tipleri ve saç sorunlarına uygun olacak şekilde formülize edilir. Dolgun ve parlak saçlar için saç tipine en uygun olan şampuan tercih edilmelidir. Boya bulunan saçların en büyük problemi, dökülme ve kuruluktur. Boyalı saçlar için tasarlanan şampuanlar, bu saçlara ihtiyaç duyduğu nemi sağlayarak daha parlak görünmesini sağlar. Saçın ihtiyacına göre şampuanın ardından durulanan ya da durulanmayan saç kremi kullanımı tercih edilebilir.

Diş sağlığı görünümün yanı sıra hayat kalitesini etkileyen bir durumdur. Kişisel bakım ürünleri markaları, dişler için farklı içeriklere sahip olan diş macunları üretir. Macunların içinde bulunan etken maddelere göre dişler üzerinde gösterdiği etkiler de farklıdır. Nane aromasına sahip diş macunları, diş ve ağız temizliğinin yanı sıra ferahlık hissi yaratır. Diş macunları, florürlü ya da florürsüz olarak üretilir. Ağız bakım ürünleri seçiminde diş özelliklerinin göz önünde bulundurulması gerekir. Hassas dişlere sahip olan kişiler özel diş macunları kullanmalıdır. Diş bakımında fırçalamanın yanı sıra düzenli aralıklarla derinlemesine temizlik için diş ipi kullanılmalıdır.

Ellerine önem gösteren kişiler için tırnak bakım ürünleri önemlidir. Tırnakların bakımlı ve temiz görünmesi ellerinizin de daha zarif durmasına yol açar. Tırnak bakımı doğru ve özenle yapılmalıdır. Yanlış yapılan bakım sonucunda tırnak batması ya da mantar oluşumu gibi sorunlar meydana gelebilir. Tırnak bakım ürünleri mutlaka kişiye özel olmalıdır. Tırnak makası, törpü gibi ürünlerin bulunduğu kişisel bakım seti bulunur. Bu sete sahip olarak kısa süre içerisinde gereken tırnak bakımınızı yapabilirsiniz. Eller çeşitli nedenlerle kuruyabilir. Kullanılan temizlik ürünleri, kişisel bakım malzemeleri ve hava ellerin çatlayarak kuru bir görünüme dönüşmesine neden olmaktadır. Yeteri kadar nemlendirilmeyen ellerde zamanla bazı cilt sorunları oluşabilir. Ciddi sorunlara yol açılmaması için günlük bakım rutinine mutlaka ellerin nemlendirilmesi eklenmelidir. Gün içinde ihtiyaç duyulan her an nemlendirici kullanılabilir. Kimyasal ürünlerle temasta ise mutlaka eldiven kullanılmalıdır.

Kişisel Bakım Ürünleri Çeşitleri

 Yüz bakım ürünleri, kişiye özel olarak seçilmesi gereken ürünlerdir. Cilt bakımında en önemli ve hassas olan konu yüz bakımıdır. Herkesin sahip olduğu cilt tipi ve yaşam koşulları farklıdır. Kötü havaya maruz kalan cildin gözenekleri oldukça hızlı dolar. Doğru temizlenmemesi hâlinde ise sivilce ve akne oluşumu gözlemlenebilir. Ürün seçiminden önce cilt tipi tespit edilmelidir. Ardından tercih edilecek ürünlerin tamamı cilt tipine uygun olmalıdır. Cilt mutlaka sabah ve akşam derinlemesine temizlenmelidir. Cilt temizliği için kullanılan ürünler, gözeneklerin temizlenmesi için yeterli olmayabilir. Bu nedenle temizlik ardından cilde tonik uygulanmalıdır. Tonik gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağlamaktadır. Temizlenen cilde mutlaka günlük bakım kremi uygulanmalıdır. Cildin ihtiyaç duyduğu nem sağlanmalıdır. Kuruyan cilt yaşlanmaya meyillidir. İhtiyaç duyduğu neme sahip olan ciltte ise kırışıklık oluşumunun bir miktar önüne geçilmiş olur.

Kişisel bakım ürünlerindemutlaka ayak bakım ürünleri de eklenmelidir. Gün boyu üzerinde olduğumuz ayaklarda zamanla çatlaklar oluşabilir. Yaz aylarında giyilen terlikler, güneş ya da uzun süre kapalı ayakkabı giymek cildi olumsuz etkileyebilir. Ayaklarda oluşan kuru görüntüyü yok etmek için bakımı ihmal edilmemelidir. Çatlayan topuklar, mutlaka düzenli olarak nemlendirilmelidir. Yapılan ayak bakım maskeleriyle ayaklarınızın daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kişisel bakımda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bakımların düzenli ve periyodik olarak yapılmasıdır. Bakım ürünlerinin doğru seçilmesi yalnız başına fayda sağlamasına olanak tanımaz. Düzenli olarak yapılan bakımların sonucu gözle görülebilir. Cilt bakım ürünleri her zaman doğru sıra ile yapılmalıdır. Yeterli düzeyde temizlenmeyen cilde bakım yapılması, üründen alınan verimi artırır.