logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Ketçap, Mayonez ve Sos Fiyatları

Ketçap - Mayonez - Soslar

155 adet ürün listelenmektedir.

Ketçap - Mayonez - Soslar (155) adet ürün listelenmektedir.
Ketçap - Mayonez - Soslar
155 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Tat 2'li Ekonomik Ketçap+Mayonez 390+345 g

89,75 TL

3 Adet üzeri 84,9 TL 3 Adet üzeri 84,9 TL 3 Adet üzeri 84,9 TL 3 Adet üzeri 84,9 TL 3 Adet üzeri 84,9 TL Sepete Ekle

Ketçap, Mayonez ve Sos Çeşitleri

Lezzetli yemeklerin vazgeçilmezleri olan sosların içeriği kullanıma göre değişir. Salata, makarna ya da yemek soslarının kullanımı lezzeti arttırır. Özellikle ketçap ve mayonez; makarna, patates ve kızarmış sebzelerle tüketilmek için tercih edilen soslardır. Domates kullanılarak hazırlanan ketçap, kullanıldığı aperatif yiyeceklerin kuru hissini alarak soslu ve lezzetli olmasını sağlar. Aperatif ürünlerle ketçap ve mayonezin yanı sıra ranch sos, hardal ve sarımsaklı mayonez gibi soslar da kullanılır. Her sosun aroması ve hitap ettiği damak tadı farklıdır. Sos çeşitleri, kullanıldığı yemeğe ayrı bir lezzet vererek yemekteki farklı tatların ön plana çıkmasını sağlar. Acı, ekşi ve tatlı lezzetlerin baskın olduğu sosları; salata, sandviç ve farklı yemek türleri için tercih edebilirsiniz. Sos seçiminde kullanılacak ürün, göz önünde bulundurulmalıdır çünkü sosların yemekle uyumu önemlidir.

Ketçap ve Mayonez Kullanımı

Yemeklerin lezzetini kullanılan malzemelerin yanı sıra eklenen soslar arttırır. Ketçap ve mayonez, en sık tercih edilen sos çeşitleridir. Neredeyse tü restoranlarda temel olarak bu sos çeşitleri bulundurulur. Hamburger, pizza, makarna ve çeşitli kızarmış aperatiflerle oldukça yakışan bu sosların; acılı, acısız ya da sarımsaklı gibi çeşitleri bulunur. Örneğin; hamburger ekmeğinin içine mayonez ve ketçapla hazırlanmış soslar, hamburgeri mükemmel bir noktaya taşır. Hatta bazı özel hamburgerlerde temel maddesi ketçap, mayonez, hardal ve turşu olan çeşitli soslar hazırlanır. Ketçap fiyatları, ketçapta kullanılan domates kalitesi ve içeriğinde bulunan ilave maddelere göre değişiklik gösterir.

Mayonez, yoğurtlu salatalara eklenerek farklı bir tat elde edilir. Yoğurtla birleşen mayonez, yoğurdun daha kıvamlı ve yağlı bir forma girmesini sağlar. Aynı zamanda klasik salatalar, yağ ve limonla karıştırılarak sos olarak da kullanılabilir. Mayonez fiyatları ise içeriğinde bulunan baharatlara ve markalarına göre farklılaşır.

Soslarla Lezzetli Yemekler

Türk mutfağında önemli bir yere sahip olan nar ekşili sos, salata ve yemeklerde sıklıkla kullanılır. Nardan elde edilen bu sos, kullanıldığı tarife ekşi bir tat vermektedir. Kullanım miktarı ve nar ekşisinin kalitesi, yemeğin lezzet oranını belirleyen en önemli iki unsurdur. Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin yöresel birçok yemeğin nar ekşisi kullanılır. Siyah ve kıvamlı bir forma sahip nar ekşili sos fiyatı, markası ve içeriğine göre değişiklik gösterir.

Yemeklerde ekşi tadı oluşturmak için nar ekşisine alternatif olarak sirke ya da limon suyu çeşitleri tercih edilir. Sirke, aynı zamanda dezenfekte etkisi olan bir sostur. Gıdaların temizlenmesi için temizleme suyuna birkaç damla üzüm sirkesi atılabilir. Aynı zamanda salata ve tuzlu pasta tariflerinde de kullanılır. Yapısı gereği sirke, kullanıldığı hamur işi tariflerine kıtırlık verir. Üzüm sirkesi fiyatlarıiseürünlerin sahip olduğu içeriğe göre değişir.

Sofraların Vazgeçilmez Tatları

Sos denildiğinde akla ilk olarak ketçap ve mayonez gelse de çok sayıda çeşitli tariflerde kullanılan sos çeşitleri bulunur. Lezzetli yemekler bulunan bir sofra kurmak için sos ve ürün dengesinin çok iyi ayarlanması gerekir. Sosların içeriğinde bulunan baharat miktarı ve diğer maddelerin yemekle bütünleşmesi önemlidir. Ketçap markaları, farklı domates çeşitlerinden ürettiği ketçapların içine kendi formüllerinde bulunan baharatları ekler. Bu nedenle her ketçabın sahip olduğu aroma farklıdır. Bu nedenle her ketçap her damak tadına uyum sağlamayabilir.

Mayonez markaları ise sarımsaklı ya da sarımsaksız olarak ürettiği mayonezleri farklı zevklere sahip olan kişilerin beğenisine sunar. Soslar yemeğin yanında ya da yemek hazırlama aşamasında kullanılabilen ürünlerdir. Damak zevkinize en uygun sos çeşidini tercih ederek lezzetli yemekler tüketebilirsiniz.