logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Bebek Maması Çeşitleri ve Fiyatları

Bebek Maması

57 adet ürün listelenmektedir.

Bebek Maması (57) adet ürün listelenmektedir.
Bebek Maması
57 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Bebek Maması Çeşitleri

Bebekler doğdukları andan itibaren ebeveynleri tarafından beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Belli bir süre anne sütü ile beslenmesi gereken bebekler, bazı durumlarda mama ile beslenmeye ihtiyaç duyabilirler. Böyle bir durum olduğunda da devreye bebek maması girer. 6 aydan önce ek gıdaya geçmemesi gereken bebekler için özel olarak geliştirilen mamalar oldukça uygundur.

Bebek Maması Çeşitleri

Bebek maması çeşitleri; bebeklerin yaşına göre besin miktarı ve çeşitliliği açısından değişiklik gösterir. Farklı besin çeşitleri kullanılarak üretilen bebek mamaları, içerikleri bakımından bebeklere uygundur. Bebeklerin doğru bir gelişim sürecine sahip olabilmesi için gelişimine uygun mamaları tercih etmek oldukça önemlidir. Yenidoğan, 6 aylık, 1 yaş, 2 yaş ve 3 yaş olarak ayrılan bebek mamaları, içeriklerindeki besin değerleri bakımından birbirlerinden ayrılır. Çünkü bebeklerin yaşına göre alması gereken besin ve enerji miktarı birbirinden farklıdır. Bebek mamaları da buna uygun olarak üretilir.

Bebek mamaları, içeriklerindeki besinlerden gelen lezzete göre de değişkenlik gösterir. Örneğin; meyveli, sebzeli, organik, devam sütü, yoğurtlu gibi çeşitli aromalara sahip bebek maması bulmak mümkündür. Bebek maması markaları, ürettikleri mamaların içinde bu besinlere yer vererek bebeklerin damak tadına uygun lezzetler sunar. Bu sayede bebeklerin anne sütü dışında bir besin ile beslenme ihtiyaçlarını karşılamaları daha kolay hale gelir. Kıvam, form ve miktar bakımından birbirinden ayrılan bebek mamaları arasından ihtiyacınıza uygun olarak seçim yapabilirsiniz.

Bebek Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek maması seçerken bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun mamaları tercih etmeye özen göstermelisiniz. Yaş grubuna göre çeşitli besin değerlerine sahip olan bu mamaları, bebeğinizin yaşına uygun olarak tercih etmelisiniz. Yenidoğan bebekler için özel olarak geliştirilen mamaları satın alırken içeriğindeki besin değerleri ve gıda çeşitlerine bakmalısınız. Yenidoğan bebek maması içerikleri sayesinde bebeklerin gelişimine katkı sağlar. Farklı markalar tarafından çok sayıda bebek maması üretildiği için öncelikle detaylı bir araştırma yapıp ürün çeşitliliğine bakmak yerinde bir hareket olur.

Bebeğinizin doğru bileşenlerle üretilmiş mamalar ile beslenmesi çok önemlidir. Özellikle yenidoğan bebeklerin bu besinlere ihtiyacı vardır. Bu sayede gelişimlerini daha iyi bir şekilde tamamlayabilirler. Yüksek vitamin ve besin değerine sahip mamalar da bebeklerin beslenme ihtiyacını karşılama konusunda daha faydalıdır. Çocuğunuz için en iyi bebek maması tavsiyesi için Bizim Toptan’daki birbirinden farklı mama çeşitlerine göz atabilirsiniz.

Bebek Maması Fiyatları

Bebek maması kategorisi çok geniş bir alan olduğu için fiyat aralığı da oldukça geniştir. Yani farklı bütçelere hitap eden bebek mamaları vardır. Bebek maması fiyatları belirlenirken pek çok kriter göz önünde bulundurulur. Örneğin; mamanın markası, içeriğinde bulunan bileşenler, besin değerleri gibi faktörler bunlar arasında sayılabilir. Markalar, mamaların içinde kullandıkları besinler bakımından birbirlerinden ayrıldıkları için fiyat olarak da ayrılırlar. Ayrıca mama içinde bulunan besinler, vitamin ve protein bakımından da önemlidir. Bunların her biri fiyatların belirlenmesinde önemli bir kriterdir.

Bebek mamaları tatlarına göre de çeşitli fiyatlara sahiptir. Meyve ve sebze aromalı olanlar ile devam sütü şeklindeki mamaların arasında fiyat farkları görülür. Mamalar farklı kıvamlar ve formlarda sunulduğu için bu da fiyatlar üzerinde etkilidir. Toz halinde sunulan devam sütleri ile püre kıvamındakiler de fiyat açısından birbirlerinden farklıdır. Bebek maması önerileri arasından seçim yaparken bebeğinizin damak tadına, ihtiyaçlarına, yaşına ve bütçenize uygun alternatiflere göz atabilirsiniz. Bizim Toptan’ın geniş ürün yelpazesi içinde birbirinden farklı çok sayıda bebek maması yer alır ve bunlar her ihtiyaca hitap eder.