logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Temizlik Ürünleri Fiyatları

Temizlik

1000 adet ürün listelenmektedir.

Temizlik (1000) adet ürün listelenmektedir.
Temizlik
1000 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Temizlik Ürünleri

Temizlik ve hijyen sağlanan bir ortamda vakit geçirmeyi hemen herkes ister. Tozlu ve kirli ortamlar, belirli bir sürenin ardından insan sağlığı üzerinde ciddi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle tüm mekânlar, belirli aralıklarla temizlenmelidir. Her mekân ve ürünün temizliği için gereken malzeme özellikleri farklıdır. Çamaşır, bulaşık, parke ya da koltuk temizliği için farklı özelliklere sahip ürünler tercih edilir. Bu ürünlerin yanı sıra birden fazla yüzeyde kullanım için uygun olan temizlik ürünleri bulunmaktadır. Fazla sayıda ürün kullanarak kafa karışıklığı yaşamak istemeyen kişiler için çok amaçlı temizlik ürünleri oldukça kullanışlıdır.

Temizlenen yüzeye uygun olan temizlik ürününün tercih edilmesi, yüzeye zarar vermeden detaylı temizlenmesini sağlar. Temizlik ürünlerinin bazılarının asit düzeyi fazla olabilir. Uygun olmayan yüzeyde kullanılan bu ürünler, kullanılan yüzeyde aşınma ya da delinmeye sebep olabilir. Temizlik ürünlerinin üzerinde görülen bölgelerde ve kullanım talimatlarında genellikle ne amaçla kullanılabileceği belirtilir. Ürünler arasında seçim yapmadan önce kullanım talimatlarının okunması, kişilerin ürünleri daha doğru kullanmasını sağlar.

Temizlik Kategorimizde Hangi Ürün Çeşitleri Mevcut?

Temizlik ürünlerinin çeşitliliği oldukça fazladır. Temizlikler sırasında genellikle farklı ürün kullanılmalıdır.Evin olmazsa olmaz temizleyicilerinden olan çamaşır temizlik ürünleri, toz veya sıvı formda bulunmaktadır. Her iki detarjan farklı kullanım avantajlarına sahiptir. Sıvı çamaşır deterjanı konsantre forma sahip olması nedeniyle uzun süre kullanılabilir. Ayrıca toz deterjana oranla daha az yer kaplar. Kullanımı oldukça kolaydır. Çamaşırın kirlilik oranına göre ölçekle makine gözüne eklenmelidir. Toz ve sıvı deterjanlar; beyaz, renkli ve siyah çamaşırlar için farklı formlarda üretilmektedir. Yüzey temizleyici zemin temizlemek amacıyla kullanılmaktadır. Ev ya da ofiste yerlerin yalnızca süpürülmesi tozların tamamen temizlenmesini sağlamaz. Süpürülen zeminin ardından uygun bir yüzey temizleyiciyle silinmesi gerekir. Yüzey silmek için farklı temizlik ürünleri bulunmaktadır. Yüzey silinirken hafif nemli mop ya da bez kullanılarak silinmelidir. Gerekenden fazla ıslak bırakılan zeminlerde fazla su lekelerinin izi kalabilir. Ahşap temizleyici ürünleri, ahşap yüzeylerin temizlenmesi için özel olarak formülize edilmektedir. Ahşap forma sahip olan yüzeylerde farklı temizleyiciler kullanılması ahşabın zarar görmesine ya da aşınmasına neden olabilir. Ahşap temizlik malzemeleri bu yüzeyleri derinlemesine zarar vermeden temizler.

Temizlik ürünleri, farklı kirlilik oranları üzerinde etkilidir. İnatçı ve kirli lekelere sahip olan yüzeylerde özel temizleyiciler kullanılmalıdır. Kirli yüzeylerin temizliği sırasında birden fazla temizlik ürünü karıştırılmamalıdır. Temizlik ürünlerinin çoğu kimyasal maddelerden oluşmaktadır. Ürünlerin birbiri ile karıştırılması temizlik sırasında cildinize zarar verebilir.

Fayans temizleyici ıslak zeminlerde kullanım için en uygun temizlik ürünüdür. Farklı formlara sahip olan bu üründen kendinize en uygun olanı tercih ederek banyo, tuvalet ve evde bulunan tüm ıslak zeminlerde kullanabilirsiniz. Fayans aralarında bulunan derzler, zamanla kirlenerek kötü bir görünüme sahip olur. Fayans temizleyici ile temizlenen zeminlerde bu bölgeler temiz bir görünüme kavuşur.

Parke temizleyici parke zeminlerde kullanım için uygundur. Evde bulunan parkeler, zamanla ilk zamanki parlaklığını kaybedebilir. Parke temizleyiciler, uygulandıkları yüzeyin daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Parke silinirken leke bırakmayan mop tercih edilmelidir. Fazla ıslak silinen parkeler üzerinde silinmesinin ardından dalgalı bir görünüm oluşabilir. Yeterli miktarda silme suyuna eklenen parke temizleyicisi ve iz bırakmayan mop kullanılması hâlinde mükemmel parlaklığa sahip olan parkeleriniz olabilir.

Pratik Temizlik Malzemeleri

Temizlik sırasında doğru ürünlerin kullanılması, zamanda ve güçten tasarruf etmenizi sağlar. Doğru ürünlerle uzun süre ovalamak yerine kısa sürede inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz. Mutfak, evde en sık kirlenen bölümdür. Fırın, ocak ve buzdolabı gibi tüm bölgeler için farklı temizlik ürünleri kullanılmalıdır. Fırın temizleyici, yemek pişirme esnasında fırının içerisine bulaşan yemek kalıntılarından kolaylıkla kurtulmanızı sağlar. Fırın temizleyici ürünler; sıvı, krem ve sprey gibi farklı formlara sahiptir. Güçlü formülleriyle kurumuş yağlar ve inatçı kirler için etkilidir.

Sıvı temizlik ürünleri, pratik temizlik ürünleri arasında yer alır. Yüzeye yayılarak daha kısa sürede temizlemenizi sağlar. Bu ürünler her yüzeye uygun olacak çeşitliliğe sahiptir. Mutfak tezgâhında kullanılan ürün ile bulaşık yıkamak için tercih edilen ürün, farklı olmalıdır. Sprey forma sahip olan temizleyiciler, kişilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Buzdolabı, fırın ve dolap kapaklarını temizlemek için sprey ürünler tercih edilebilir. Buzdolabı temizliğinde kullanılan ürünlerin içeriği dikkatle incelenmelidir. Yoğun kimyasal içeren ürünler, buzdolabı temizliği için tercih edilmemelidir.

Evde mutfağın ardından en sık kirlenen diğer bölümler banyo ve tuvaletler. Çok sık kullanılan bu bölümler hijyen açısından günlük olarak temizlenmelidir. Temizlik ürünleri ise dezenfekte özellikte olmalıdır. Tuvalet temizleyici ürünler, klozet ve fayans olarak ikiye ayrılmalıdır. Fayans temizlemek için kullanılan ürünlerin çoğunun dezenfekte özelliği bulunmaz. Bu nedenle klozet ve tuvalet temizliği için özel ürünler tercih edilmelidir. Köpük forma sahip temizlik ürünlerinin kullanımı oldukça kolaydır. Klozet temizleyici, günlük olarak kullanılabilen oldukça pratik ürünlerdir. Klozet kenarları da dahil olmak üzere derinlemesine temizlik imkânı sunar. Klozete yeterli miktarda sıkılarak birkaç dakikanın ardından sifonun çekilmesi yeterlidir. Misafir öncesinde hızlı temizlik yapmak zorunda kalanlar için zamandan tasarruf sağlar.

Hijyenik Temizlikte Püf Noktalar

Temizlik ürünleri markaları, her kullanıma ve zevke uygun olan ürünler üretmektedir. Temizlik kokusu insana ferahlık ve mutluluk verir. Bu nedenle birçok insan temizlik ürünlerinde hoş kokuya sahip ürünler tercih etmektedir. Temizlik ürünlerinin sahip olduğu kokular temizliğin ardından bir süre kalarak temizlik hissini yaşamanızı sağlar. Hijyenik bir temizlik için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Her temizlik ardından aynı hijyen hissini bırakmayabilir. Yanlış yapılan temizlik sıralaması, bir yeri temizlerken temizlediğiniz bölümlerin tekrar kirlenmesine neden olabilir. Yapılan planlamanın ardından ihtiyaç duyulan temizlik ürünleri belirlenmelidir. Kimyasal temizlik ürünleri arasından ihtiyacınıza uygun malzemeleri seçmeniz önem taşır.

Derinlemesine bir temizliğin püf noktalarından biri, doğru mop ve temizlik bezi tercihidir. Temizlik sırasında tercih ettiğiniz ürün her ne kadar doğru seçim olsa da kullandığınız bez yüzeyde doğru bir temizlik sağlamayabilir. İz bırakmayan temizlik bezleri, temizliğin pratik ve hızlı olmasını sağlamaktadır. Yüzey temizlik ürünleri seçiminde ahşap ve ıslak zemine farklı ürünler kullanılmalıdır. Ahşap zemin kullanılan yanlış ürünlerle kolayca zarar görebilir.

Temizliğe başlarken dışarıdan içeriye doğru ilerlenmelidir. İlk olarak balkon ve camlar temizlenmeli ardından evin iç kısımlarının temizliğine geçilmelidir. Detaylı temizlik yapılacaksa dolap içleri silinerek yerleştirilmeli ardından ev zeminine geçilmelidir. Temizlikte en son toz alma işlemi yapılmalıdır. Hareket sırasında etrafta tozların uçuşması, en başta toz aldığınız bölümlerin yeniden kirlenmesine neden olur. Mutfakta bulunan ocak ve fırın gibi bölümlerin düzenli aralıklarla temizlenmesi kirlerin yerleşmeden daha kolay çıkarılmasını sağlar. Temizlik ürünleri fiyatları,ürün özelliklerine göre değişiklik gösterir.