logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Bebek Sabunu Fiyatları

Bebek Sabunu

2 adet ürün listelenmektedir.

Bebek Sabunu (2) adet ürün listelenmektedir.
Bebek Sabunu
2 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Bebek Sabunu Çeşitleri

Bebeklerin temizliği ve hijyeni; sağlıklı gelişimleri için önemli bir konudur. Bebeklerinize banyo yaptırırken onları temizlemek için özel olarak geliştirilen bebek sabunu kullanmalısınız. Bebeklerin hassas cildi için özel olarak tasarlanan bu sabunlar, nazik bir şekilde onların cildine dokunur.

Bebek Sabunu Çeşitleri

Bebek sabunları; içeriklerine, kokularına, işlevlerine göre farklı gruplara ayrılır. El, yüz, vücut gibi farklı bölgelerde kullanıma uygun olarak geliştirilen sabunlar birbirlerinden farklıdır. Bebek el sabunu, bebeklerin yalnızca el temizliğinde kullanılmak için tasarlanmıştır. Bu bölgede kullanıldığında daha verimli olur. Vücut sabunları ise banyoda bebeğinizin vücudunu temizlerken kullanabileceğiniz sabunlardır. Özellikle hassas ve yumuşak yapıya sahip olan bu sabunlar ile bebeğinizin cildini nazik bir şekilde temizleyebilirsiniz. Yüz sabunları da bebeklerin gözlerini yakmayacak şekilde üretilmiştir; böylece banyo esnasında bebeğinizin yüzünü de detaylı bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Bebeklerin saçları için de çeşitli sabunlar vardır. Katı forma sahip bu sabunları elinizde ya da bebeğinizin saçlarında köpürterek yoğun hale getirebilir ve her yerine eşit olarak dağıtabilirsiniz. Özellikle göz yakmaması, hassas koku duyularına uygun olması ve saçları yumuşak yapması sayesinde bebek saç sabunları, oldukça idealdir. Bebek sabunu kullananlar, farklı aromalardaki doğal içerikli olanları sıkça tercih eder. Özellikle zeytinyağlı olanlar, formülleri sayesinde bebekler için uygundur. Aynı zamanda cildi ve saçları canlandırarak yumuşatır.

Bebek Sabunu Seçimi

Bebeğinizin banyosu ve temizliği için doğru ve cildine uygun olanları tercih etmeniz oldukça önemlidir. Piyasada çok sayıda seçenek olduğu için bu konuda dikkatli olmalısınız. Özellikle yenidoğan bebekler çok hassas ve narindir; bu nedenle alkol, paraben ya da sentetik koku gibi zararlı içeriklere sahip sabunları kullanmamalısınız. Onun yerine zeytinyağlı bebek sabunu gibi zararlı maddelerden tamamen arınmış içerikli sabunlar idealdir. Bu bitki özleri bebeklerin cildine özel olarak formüle edilir ve ferahlık sağlar.

Bebekler için bebek sabunu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da sabunun pH derecesidir. pH derecesi nötr olan cilde uygun yağlarla üretilen bebek sabunları bulunur. pH bakımından bebeğinizin cilt yapısı ile uyum sağlar ve olası tahrişlerin önüne geçebilir. Bebek sabunu tavsiye ürünleri arasından seçim yaparken içeriğinde bulunan malzemelerin bebeğinizin cildine uygun olmasına da dikkat etmelisiniz. Tahrişe neden olabilecek sabunlardan uzak durmalı, onun yerine hem cilt hem de koku açısından bebeğinize uygun olan sabunları kullanmalısınız.