logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Helva, Tahin ve Pekmez Fiyatları

Helva Tahin Pekmez

91 adet ürün listelenmektedir.

Helva Tahin Pekmez (91) adet ürün listelenmektedir.
Helva Tahin Pekmez
91 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Lokman Piknik Tahin Pekmez 100x20 g

289,00 TL

2 Adet üzeri 274,5 TL 2 Adet üzeri 274,5 TL Sepete Ekle

Helva, Tahin ve Pekmez Çeşitleri

Hem günün en önemli öğünü olarak tabir edilen kahvaltılarda, hem gün içerisinde herhangi bir öğünde, hem de yalnızca tatlı ihtiyacınızı karşılamak istediğinizde kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir ürün olan helvalar pek çok kişi tarafından gündelik hayatta tercih edilir. Özellikle son zamanlar tatlı tarifleri için kullanılan ürünler arasında sıklıkla yer almaya başlamıştır. Söz konusu helvalar olduğunda pek çok çeşit ve yapıda helva bulmanız mümkündür. Farklı aromalarda ve farklı damak zevklerine hitap eden helvalar çeşitli boyutlarda satılır. Her kesime hitap eden helvaları 7’den 70’e hemen hemen her kullanıcı tercih eder. Helvalar farklı şekillerde tüketilebilir. Bisküvinin, ekmeğin ya da hamur işlerinin arasına konarak değerlendirilebildiği gibi tek başına da tüketilebilir. Helvalar söz konusu olduğunda akla ilk gelen ikili tahin pekmez ikilisi olur. Helvalarla birlikte adı sıkça anılan bu iki ürün de severlerinin vazgeçilmezleri arasındadır.

Helva Çeşitleri

Pek çok tüketici tarafından sevilen ve vazgeçilmez bir ürün olan helvalar söz konusu olduğunda çok sayıda çeşitle karşılaşmanız mümkündür. Hem gençlerin hem de yetişkin ve yaşlıların tüketmekten vazgeçemediği bu ürün her yaştan kesime hitap eder niteliktedir. Fıstıklı helva en çok karşılaşılan çeşitlerden bir tanesidir. Helvaya en çok yakışan fıstık ise farklı üreticilerin farklı ürünlerinde çeşitli şekillerde ezilmiş halde ya da taneli olarak işlenebilir. Bunun yanı sıra çikolatalı helva da en çok tercih edilen bir diğer çeşittir. Helvalarda en sık tercih edilen bir diğer seçenek ise cevizli helvalardır. Farklı damak zevklerine hitap edecek şekilde çeşitli kombinasyonlarda üretilen helvalar bulmak mümkündür. Örneğin kakaolu ve cevizli, sade ve cevizli ya da kakaolu ve fıstıklı, sade ve fıstıklı gibi damak zevkinize en çok hitap eden lezzeti seçmeniz kolaydır.

Tahin Çeşitleri

Helvalar düşünüldüğünde akla ilk gelen bir diğer ürün ise tahindir. Çeşitli yemek ve tatlılarda kullanımı oldukça yaygındır. Ayrılmaz bir ikili olarak tabir edilen tahin pekmez ikilisi de vazgeçilemeyen lezzetlerden biri olarak karşınıza çıkar. Pek çok farklı markanın ürettiği farklı miktarlarda satılan tahinler bulmanız mümkündür. Kullanım ve tüketim sıklığınıza göre tercih edebileceğiniz 300 gr, 500 gr, 600 gr ve 1000 gr gibi paketleme seçenekleri mevcuttur. Tahinler yalnız başına tüketilebildiği gibi pekmez ile birlikte tatlı ve hamur işlerinin içerisine karıştırılarak ya da çeşitli ürünlere aroma vererek kullanılabilir. Tahinlerin fiyatları tercih edilen içerik ve miktara göre farklılık gösterebilmektedir. Tahin markaları çeşitli boyutlardaki paketlemeleri ve ürün içerikleri konusunda birbirinden ayrılır. Pek çok markanın tahini ve pekmezi bir arada paketlediği ikili seçenekleri de mevcuttur.

Tahinin Kullanım Alanları

Tahinin ne ile yeneceği sorusu sorulduğunda akla ilk gelen ürün pekmezdir. Pekmez ile karıştırılarak ekmek ve hamur işlerinin üzerine sürülerek tüketimi oldukça yaygındır. Kahvaltılarda ya da çay içerken bu şekilde tüketilebilir. Kek ve kurabiyelerde de sıklıkla kullanılır. Helvaların çeşitleri arasında da tahinli helva seçeneği ön plana çıkan seçeneklerdendir. Gevrek gibi kahvaltılıkların yapımında da tahine sıklıkla başvurulur. Hem helvaların içeriğinde hem de gündelik olarak yapılan pasta, kurabiye ve hamur işlerinde tahinin kullanımına sıklıkla rastlanılır. Tahinin yoğun tadının kesmek istendiği yerlerde ise devreye keskin tadıyla pekmez girer. Verdiği yoğun aroma ve keskin lezzet sayesinde tatlıların vazgeçilmezleri arasındadır. Hem tatlı hem de yoğun bir lezzet arayışındaysanız tercih edebileceğiniz en uygun seçenek tahindir.

Bizim Toptan Market ile Koska, Şitoğlu, Gülsan ve Torku markalarının üretimi olan helva, tahin ve pekmez çeşitlerini sipariş edebilirsiniz. Online olarak satın al işlemi güvenle yapılabilmektedir.