logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Çorba Çeşitleri & Fiyatları

Çorba

56 adet ürün listelenmektedir.

Çorba (56) adet ürün listelenmektedir.
Çorba
56 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Çorba Çeşitleri

Çorba, günün her öğününde tüketilebilen bir lezzettir. Hafif ve tok tutan özelliği herkes tarafından tercih edilmesine sebep olur. Kış aylarında sabah kahvaltısında tüketilen hazır yayla çorbası, mideyi rahatlatır ve güne zinde başlamanızı sağlar[1] . Bu çorbanın öğle yemeğinde tüketilmesi, hafif bir gün geçirmenizi sağlar. Akşam yemeklerinde ise ana yemek öncesi tüketilen çorbalar mideyi yemeğe hazırlar ve daha az ana yemek tüketmenize olanak tanır.

Her damak zevkine uygun olan çorba çeşidi vardır. Hazır şehriye çorbası, mercimek, mantar, yayla corbası gibi farklı seçenekler bulunur.Zaman olmadığında akla ilk gelen yemek, çorbadır. Her yemeğin yanına yakışan çorba çeşitlerinin insan bedenine sağladıkları[2]  içinde bulunan maddelere göre değişir. Birden fazla ürünlerle hazırlanan çorba çeşitleri, lezzetli bir ana yemek olarak da tercih edilebilir.

Hazır Çorba Çeşitleri

Hazır çorba çeşitleri pratik kullanım için uygundur. Hazır çorbaların farklı damak tatlarına uygun çeşitleri bulunmaktadır. Klasikleşen lezzet hazır ezogelin çorbası, kısa süre içinde yapılabilir. Hasta olan kişiler genellikle tavuk suyu çorba içerek bağışıklık sistemini güçlendirmeyi tercih eder[3] . Yalnız yaşayan kişiler için çoğu zaman tavuk suyu çorba yapmak bile zor bir hâl alabilir. Hazır tavuk suyu çorbası, kısa süre içerisinde hazır edilerek tüketilebilir. Yayla çorbası ise aile evinde sıklıkla pişirilen özel bir lezzettir. Evde yapılmış lezzetini aratmayan hazır yayla çorbaları ile lezzetli bir akşam yemeği yenilebilir. Hazır mantar çorbası ve domates çorbası, özel misafirler için tercih edilen çorbalardandır. Ana yemek, tatlı ve mezeler derken misafir hazırlığında fazla zaman harcayanlar için hazır domates ve mantar çorbası kurtarıcı bir tercih olabilir. Çabuk çorba çeşitleri, tencere ve ateş bulunmayan yerlerde kişilere pratik kullanım sağlar. Yalnızca üzerine sıcak su eklenerek hazırlanan bu çorbalar, bardakta hazırlanarak rahatlıkla tüketilebilir. Örneğin hazır kremalı tavuk çorbası, farklı lezzet arayışında olanlar için idealdir.

Pratik Kullanım Avantajı

Hazır çorba markaları, her damak zevkine uygun olan çorba çeşidini kişilerin beğenisine sunar. Klasik mercimek, yayla ve tavuk çorbalarının yanı sıra yöresel lezzetler olan yuvalama, analı kızlı ve tarhana gibi özel lezzetler de mevcuttur. Yöresel tatları hazırlamak oldukça zordur. Evinden uzakta yaşayan öğrenciler, yalnız yaşayan kişiler ya da çalışan kişiler için hazır yöresel çorbalar; tam bir kurtarıcıdır. Birkaç dakika içinde hazır olan çorbaların yanına pilav ya da salata gibi pratik lezzetler eklenerek mükemmel bir akşam yemeği geçirilebilir.

Hazır çorba seçiminde içeriğinde katkı madde bulunmamasına dikkat edilmelidir. Katkı içeren ürünler istediğiniz lezzetli aromayı size sağlayamayabilir. Hazır çorbanın hazırlanışı, oldukça kolaydır. Genellikle 1 lt su kullanılarak hazırlanan çorbalar ateşe koymadan önce uygun büyüklükteki tencere içerisinde topak kalmayana kadar karıştırılmalıdır. Ardından kaynayana kadar karıştırılmalı ve kaynamasının ardından altı kısılarak birkaç dakika daha kaynatılmalıdır. Bu sayede çorbanın istenen kıvama ulaşması sağlanmaktadır.

Her Damak Tadına Uygun Lezzet

Hazır çorba çeşitleri arasında kendi damak zevkinize uygun olanı tercih ederek pratik bir şekilde çorbanızı hazırlayabilirsiniz. Hazır mercimek çorbası neredeyse herkes tarafından beğenilen pratik bir lezzettir. Başlangıç olarak tercih edilmesinin yanı sıra kahvaltıda da tüketilebilir.

Hazır çorba paketleri saklama koşullarına dikkat edildiği takdirde uzun süre kullanım için uygundur. Pakette toz hâlinde bulunan hazır çorbalar serin ve kuru yerde muhafaza edilmelidir. Paketinin açılmasının ardından tamamı kullanılmalı, kullanılmaması durumunda ise ağzı hava almayacak şekilde kuru bir yerde muhafaza edilmelidir.

Hazır çorba fiyatları oldukça çeşitlidir. Çorbaların markası, çeşidi ve ağırlığına göre değişir. Düşük ağırlığa sahip olan çabuk çorbalar ile diğer çorba çeşitleri arasında fiyat farkı olabilir. Yine de hazır çorba seçiminde fiyat, tek belirleyici kriter olmamalıdır. Damak zevki ve çorbanın sahip olduğu içerik önemlidir.