logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Süt ve Süt Ürünleri Fiyatları

Süt ve Süt Ürünleri

111 adet ürün listelenmektedir.

Süt ve Süt Ürünleri (111) adet ürün listelenmektedir.
Süt ve Süt Ürünleri
111 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Süt ve Süt Ürünleri Çeşitleri

Özellikle sağlıklı yaşam söz konusu olduğunda tavsiye edilen en temel besinlerden bir tanesi de süttür. İçerdiği besin değeri açısından vücut gelişiminde tercih edilmesi gereken ana besinlerden bir tanesidir. Hemen hemen her buzdolabında süt ürünleri görebilirsiniz. Gerek hayvansal gerekse bitkisel sütlerin çeşitleri ise oldukça fazladır. Söz konusu gelişim olduğunda içerdiği besin değerleri sayesinde özellikle çocukların tüketmeleri gereken bir ürün olarak karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra yaşlı bireylerin ya da kemik rahatsızlığı olan hastaların da sıklıkla tüketmesi gereken bir besindir.  Bitkisel sütler vegan ya da laktoz alerjisi olan tüketicilerin yanı sıra tatlılara ve yemeklere verdiği çeşitli aromalar sebebiyle de tercih edilen ürünler arasındadır. Özellikle badem sütü içeriği yoğun aroması ve tatlı yapısıyla mutfaklarda sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Süt Çeşitleri

Beslenme denince akla ilk gelen besinlerden biri de süttür. Durum böyle olunca her evde en az bir adet süt ürününe rastlamak mümkündür. Gramaj farklılıkları sayesinde özellikte ihtiyacınız olan miktarı temin edebilmenize olanak sağlanır. Laktoz tüketmek istemeyen bireyler için laktozsuz, vegan bireyler için bitkisel sütler üretilir. Kullanım tercihinize göre ise light ya da yağ oranını seçebileceğiniz alternatifler bulunur. Hayvansal süt ürünleri temin edebileceğiniz gibi bitkisel sütlerin kullanımı da gün geçtikçe artar. Özellikle vegan tüketiciler için bitkisel sütler bir vazgeçilmez halini almaya başlamıştır.  Badem, soya, hindistan cevizi, fındık ve yulaf gibi bitkisel ürünlerden elde edilen sütler için de yağlı-yağsız, şekerli-şekersiz, vanilyalı-sade gibi çeşitli alternatifler bulunur. Bunların yanı sıra çocuklarınızın keyifle tüketebileceği muzlu, çilekli ve kakaolu süt gibi aromalı alternatifler bulmanız da mümkündür.

Bitkisel Sütler

Hayvansal herhangi bir gıda tüketmeyen vegan tüketiciler için sütün yerini tutacak bir ürün olarak bitkisel sütler gün geçtikçe artmaya başlamıştır. Gerek kahvaltılarda mısır gevreği tüketirken, gerek mutfakta bir yemek ya da tatlı yaparken, gerekse kremalı kahve, çay tüketmek istediğinizde muhakkak süte ihtiyaç duyacağınız durumlar olabilir. Laktoz alerjiniz varsa ya da vegan bir beslenme biçimi benimsediyseniz bitkisel sütler kullanabilirsiniz. Sayısız bitkisel sütün arasında badem sütü ise bitkisel sütler arasından en çok tercih edilendir. Bademin yapısı gereği şekerli olan bu süte alternatif olarak şekersiz badem sütleri de üretilir. Renklendirici ya da tatlandırıcı içermeyen bu badem sütleri bitkisel sütleri tercih eden tüketiciler için şekersiz bir alternatif oluşturur. Soya sütü ise badem sütünün ardından en çok tercih edilen bir diğer üründür.

Süt Fiyatları

Tüketicilerin kullanım tercihlerine göre çeşitli sütler bulunur. Bitkisel ve hayvansal sütler de içerikleri ve özellikleri bakımından pek çok farklı çeşitte üretilir. Kullanım alanı, kullanım tercihi gibi faktörlere göre tercih edebileceğiniz farklı süt markaları bulunur. Her markanın farklı özellikteki sütlerinin fiyatı da çeşitlilik gösterir. Tüketimi oldukça fazla olan bu ürün için piyasada onlarca farklı markayla karşılaşmanız mümkündür. Farklı özelliklere sahip sütlerin fiyatları da farklı olabilir. Örneğin soya sütü fiyatı ile inek sütü fiyatı özellik ve içeriklerine göre farklılık gösterebilir. Her markanın belirlediği farklı fiyat seçenekleri arasından bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz. Farklı özellikteki ve aromadaki sütler sayesinde yemeklerinizin tadını bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Aynı zamanda hem sizin hem de çocuklarınızın beslenmesi için tercih edebileceğiniz pek çok farklı özellikteki sütler arasından kullanım tercihinize en uygunun olanı seçebilir ve bütçenize uygun alışverişler yapabilirsiniz