logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Sıvı Yağ & Margarin Fiyatları

Sıvı Yağ & Margarin

173 adet ürün listelenmektedir.

Sıvı Yağ & Margarin (173) adet ürün listelenmektedir.
Sıvı Yağ & Margarin
173 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Sıvı Yağ ve Margarin Çeşitleri

Her yemekte farklı formlarda kullanılan sıvı yağ yemeğin lezzetini belirleyen en önemli etkendir. Fazla yağlı olan yemekler ağır bir tada sahip olabilir. Gerekenden az yağa sahip olanlar ise lezzetsiz olur. Yemekte yağ oranının çok iyi ayarlanması gerekir. Farklı sıvı yağ çeşitleri bulunur. Yemeğe uygun yağın tercih edilmesi de yemeğin lezzetini belirleyen unsurlar arasında yer alır. Her yemeğe aynı yağ tercih edilmemesi gerekir.

Ülkemiz lezzet açısından oldukça zengindir. Her yörenin kendine ait lezzeti bulunur. Aynı malzemeler kullanılarak farklı lezzetlere sahip yemekler yapılır. Zeytinyağı, Ege Bölgesi’nde yapılan lezzetli yemeklerin baş tacıdır. Zeytinyağlı yemeklerin kendine has özellikleri bulunur. Genellikle soğuk ya da ılık olarak tüketilen bu yemeklere mutlaka bir miktar şeker eklenir. Zeytinyağı fiyatı ambalajına ve gramajına göre değişebilir.

Sıvı Yağ Çeşitleri

Sıvı yağ çeşitleri arasında farklı özelliklere sahip olan yağlar bulunur. Her yağın kullanım alanı ve tercih edildiği yemekler farklıdır. Kızartma temelli yemeklerin neredeyse tamamında ayçiçek yağı kullanılır. Yüksek ısı ile yapılan kızartmaların lezzetti kullanılan yağa bağlıdır. Farklı sıvı yağ çeşitleri yüksek ısıda yanabilir. Yanan yağ ise acı bir tat oluşturarak yemeğin lezzetini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle yüksek ısı gerektiren yemeklerde ayçiçek yağı kullanılmalıdır. Ayçiçekten elde edilen bu sıvı yağ yemeklere lezzet katmasının yanı sıra Kızartma ve hamur işlerinin hazırlanmasında sıklıkla kullanılır. Sahip olduğu özel aroma sayesinde yemeklere farklı bir lezzet katar. Sıvı yağ fiyatları her kullanıma uygun olacak çeşitliliğe sahiptir. Kullanım sıklığınıza göre; 5L, 3L, 2L veya 1L gramajlara sahip olan yağları tercih edebilirsiniz.

Tüketimine Göre Yağ Ambalaj Ebatları

Sıvı yağ markaları arasında seçim yaparken kullanım göz önünde bulundurulmalıdır. Farklı markalara sahip olan yağlar aynı zamanda farklı ağırlıklarda üretilmektedir. 18 lt Ayçiçek yağı yoğun yağ kullanımı olan evlerde kullanım için idealdir. Uzun süre kullanılabilir. Sık yağ satın almak istemeyen kişiler 5 lt satın alarak uzun süre kullanabilir. Sık sık yemek pişirilen mutfaklarda ve misafir ağırlanan evlerde ayçiçek yağı 5 lt tercih edebilir. Yağlar kullanım sırasında fazla ısıya maruz kaldığı takdirde yanabilir. Yanan yağdan ise istenmeyen şekilde duman çıkabilir. Mısırözü yağı 240 dereceye ulaştığında yanarak duman oluşturur. Ayçiçek yağında ise bu sıcaklık 230 derecedir. Yağ kullanımı sırasında yağın yanarak yemeğin lezzet oranını olumsuz etkilememesi için gerekenden fazla ısıtılmamalıdır. Zeytinyağı çeşitleri sıcak ve soğuk lezzetler için kullanılabilir. Salata, meze ya da zeytinyağlı yemeklerin vazgeçilmezidir.

Lezzetli Tariflerin Sırrı

Lezzetli tarifleri için taze ve doğru ürünler kullanılmalıdır. Her tarif için gereken ürün miktarları ve pişirme yöntemleri farklıdır. Zeytinyağı, ayçiçek yağı ya da mısırözü yağı yemeklere ayrı ayrı lezzet katar. Yağların fiyatları tüketim konusunda oldukça belirleyicidir. Ayçiçek yağı fiyatı marka ve ağırlığına göre değişiklik gösterir. Yağların tavsiye edilen tüketim tarihine kadar kullanılabilmesi için belirlenen koşullarda saklanması önemlidir. Fazla güneş gören yerlerde saklanan yağların yapısı zamanla bozulabilir. Soğuk ve güneş görmeyen bir ortamda saklanan yağların kullanım ömrü uzamaktadır. Mısırözü yağı fiyatları teneke ya da plastik şişede satılmasına göre değişebilir.  Sıvı yağ dönüşebilen ürünler arasında yer alır. Kullanılan yağların lavaboya dökülmesi çevreye zarar verilmesine neden olur. Bu nedenle kullanılan yağlar geri dönüşüm tesislerine teslim edilmelidir. Yağ miktarı kullanım sıklığına uygun olarak tercih edilmelidir. Her kullanım sıklığına uygun yağ bulunur. Zeytinyağı, ayçiçek yağı ve mısırözü yağı 5 lt arasından yaptığınız yemeklerin sıklığına göre tercihte bulunabilirsiniz.