logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Bebek Bezi Fiyatları

Bebek Bezi

152 adet ürün listelenmektedir.

Bebek Bezi (152) adet ürün listelenmektedir.
Bebek Bezi
152 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Bebek Bezi Çeşitleri

Bezler, bebeklerin doğumundan itibaren tuvalet bakımı ve hijyeni için gerekli malzemelerdendir. Bebeğinize doğduğu andan itibaren idrarını emebilen bir bez kullanmanız gerekir. Bir iç çamaşırı gibi özel olarak tasarlanan bu bezler, bebeklerin hassas cildine uyum gösterir. Farklı yaş aralığındaki çocuklar için bebek bezi çeşitleri oldukça değişiklik gösterir. Aynı zamanda farklı markalar tarafından üretilen bebek bezleri de çeşitli fonksiyonlara sahiptir. Bu sayede ihtiyacınıza uygun olarak aralarından seçim yapabilirsiniz. 

Bebek Bezi Çeşitleri ve Seçimi

Bebekleriniz için kullandığınız bezlerin gelişimlerine ve ciltlerine uygun olması oldukça önemlidir. Çok fazla çeşit olduğu için aralarından seçim yaparken dikkat etmelisiniz. Bebek bezleri özellikle numaralarına göre farklı gruplara ayrılır. Örneğin; 2 numara bebek bezi daha küçük bebeklere uygunken, 6 numara olanlar büyük yaştaki çocuklar için uygundur. Bu numaralar, bedeni ifade eder ve bebeklerin ortalama yaş, boy, kilo ölçüsüne göre tasarlanmıştır. Bebeğinizin bedenine ve yaşına uygun olarak farklı numaralar arasından seçim yapabilirsiniz.

Bebek bezi çeşitleri ayrıca tasarımlarına göre de çeşitlenir. Eski dönemlerden beri sıkça kullanılan bel bantlı modellerin yanı sıra külot şeklinde olanlar da son dönemlerde öne çıkmıştır. Külot şeklinde kolay giyilip çıkarılan bu bezler, aynı zaman konforlu yapılarıyla da bebeklere uyum sağlar. Farklı bebek bezi markaları tarafından üretilen modeller, sahip oldukları dokuya göre de birbirlerinden ayrılır. Üretimde kullanılan materyaller, bebek bezi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken detaylardan biridir.

Bebek Bezlerinin Özellikleri

Bebek bezlerinde ortak olarak bulunması gereken bazı özellikler vardır. Bunlar dışında bazı markalar bezlere ekstra özellik katarak daha fonksiyonel hale getirir. 1 ila 6 numara bebek bezi çeşitlerinde mutlaka olması gereken özellikler şunlardır:

  • Kuruluk: Bebek bezleri sıvıyı hemen hapseden yapıda olmalıdır. Bu sayede bebeklere kuruluk hissi verir ve ıslaklığın getireceği rahatsızlık ve pişiği önler.

  • Emicilik: Bebeklerin konforu için bebek bezlerinin yüksek emicilik gücüne sahip olması önemlidir. Aynı zamanda kuruluk hissi için emiciliğin yüksek olması gerekir.

  • Hava alma: Nem ve sıcaklıktan dolayı bebeklerin cildinde tahriş oluşabilir. Bu nedenle bebek bezlerinin hava alabilir özellikte olması önemlidir.

  • Yumuşaklık: Bir bezin yumuşak dokusu onun yapısını belirler. Bebeklerin cildine hassas bir şekilde dokunan bezler cilt yapısına konfor sağlar.

  • İnce yapı: Kalın yapılı bebek bezleri bebeklerin konforuna uygun olmayabilir.

  • Elastiklik: Bebeklerin vücuduna uyum sağlayan ve hareketlerini kısıtlamayan elastik bezler daha kullanışlıdır. Aynı zamanda bantların sabit durmayı sağlaması gerekir. Bu sayede sızıntıları önleyebilir.

Bebek bezi önerileri hakkında inceleme yaparken bezlerin bu özelliklere sahip olduğundan emin olarak konforlu kullanım imkanı elde edebilirsiniz.

Bebek Bezi Fiyatları

Bebek bezleri, çok fazla seçenek sunduğu için fiyat olarak da oldukça değişkendirler. Bu fiyatların belirlenmesinde pek çok faktör etkilidir. Bebek bezi fiyatları; markaya, numaraya, dokusuna, fonksiyonlara göre değişiklik gösterebilir. Markalar, üretimdeki kullandıkları materyal bakımından birbirlerinden ayrıldıkları için fiyat açısından da aralarında farklar vardır. Ayrıca bezlerde bulunan özellikler de kullanım ömrü ve boyutuna doğrudan yansır. Bu da fiyatların belirlenmesinde önemli bir kriterdir. 

Bebek bezi numaraları da fiyatlar belirlenirken göz önünde bulundurulur. Çünkü numara büyüdükçe kullanılması gereken malzeme de artar. Bu da fiyatlara direkt yansıyarak artmalarında etkili olur. Ayrıca bezin sahip olduğu ekstra emicilik, kuruluk hissi, sızıntı önleme gibi ek özellikler de fiyatlar üzerinde etkilidir. Bu gibi özelliklere sahip bezler daha kullanışlı olduğu için kullanım açısından size avantaj sağlar. Birbirinden farklı tasarımlara sahip bebek bezleri de fiyat açısından birbirlerinden farklıdır. Hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun bebek bezlerini Bizim Toptan’da bulabilirsiniz.