logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Bakliyat, Bulgur ve Pirinç Fiyatları

Bakliyat - Bulgur - Pirinç

287 adet ürün listelenmektedir.

Bakliyat - Bulgur - Pirinç (287) adet ürün listelenmektedir.
Bakliyat - Bulgur - Pirinç
287 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Bakliyat, Bulgur ve Pirinç Çeşitleri

Bakliyat çeşitleri, bulgur ve pirinç bir mutfağın vazgeçilmez lezzetleri arasında bulunur. Herkesin damak zevki ve yemekten hoşlandığı lezzetler farklıdır. Bu nedenle bakliyatlar, her bölgede farklı yöntemler kullanılarak pişirilebilir. Yalnız olarak pişirilebileceği gibi farklı yemeklerin içerisine ilave edilerek bazı yemeklerin besleyicilik değerini arttırabilir. Örneğin barbunya; çorba, yemek ya da salata şeklinde tüketilebilir. Barbunya fiyatı, markası ve çeşidine göre değişebilir.

Bulgur ve pirinç denildiğinde ilk akla pilav çeşitleri gelebilir. Her iki üründen de farklı pilav çeşitleri yapılabilir. Pilav, Türk mutfağında oldukça önemli bir yere sahiptir. Ana yemeklerin yanında tüketilmek için sıklıkla tercih edilir. Aynı zamanda yalnız olarak yanında turşu, yoğurt ya da salata tercih edilerek de tüketilebilir. Bulgur ve pirinç, farklı çeşitlere sahiptir.

İnce forma sahip bulgur, kısır ya da köfte gibi yemeklerin yapımında tercih edilirken diğer bulgur çeşitleri, pilav ve yemeklerde kullanılmak üzere kullanılır. Köftelik bulgur kullanımı, bir diğer kafa karıştırıcı konudur. Bu bulgur çeşidi sıcak su ile ıslatılarak pişirilir. Ateşte pişirilmeye uygun bir bulgur değildir. Köftelik bulgur fiyatı cinsine göre değişebilir. Çiğ köfte yapımında kullanılan esmer köftelik bulgur ile standart bulgur arasında fiyat farklı bulunur.

Her Derde Deva Besinler; Bulgur

Kolay bir şekilde sindirim yapılmasını destekleyen Bulgur tam olarak vitamin ve mineral deposu. Özel olarak paketlenerek Bizim Toptan Market güvencesi altında satışa sunulmakta olup Besler Mutfak, Reis ve Duru, Ülker Bizim, Yayla gibi bilindik markalar tarafından üretiliyor.

Birbirinden Farklı ve Kaliteli Pirinç Çeşitleri

Hünkar, Duru, Ülker Bizim, Yayla ve Besler Mutfak markalarının sunmuş olduğu pirinç türleri ile pilavınız tam istediğiniz kıvamda olacak. Osmancık pirinç, baldo pirinç ve pilavlık pirinç paketleri özenle hazırlanarak raflara koyulur. Uygun fiyatlarda ve farklı gramajlarda satışa sunulmaktadır.

Bakliyat Çeşitleri

Bakliyat ürünleri arasında mercimek, fasulye, barbunya gibi ürünler bulunur. Her bakliyat ile yapılan yemek, farklı lezzete sahiptir. Bakliyatlar kendi içinde farklı kategorilere ayrılır. Mercimek; kırmızı, sarı ve yeşil mercimek olarak bulunur. Mercimek çeşitleri, genellikle çorba yapımında kullanılırken yemeklerin içine besleyicilik oranını arttırmak için de eklenebilir.

Nohut kullanımı, Türk mutfağında oldukça geniş bir yere sahiptir. Nohut yemeği pilava eşlik eden en lezzetli ana yemekler arasında yer alır. Tok tutma özelliği bulunan nohut, un şekline getirilerek tatlı ve tuzlu pasta tariflerinde kullanılabilir. Haşlanmış olarak salatalara eklenebilir. Bazı yoğurtlu çorbalara eklenen nohut, çorbanın lezzet oranını artırır.

Kuru fasulye lezzetini herkesin tutturamayacağı oldukça özel bir lezzettir. Nefis tada sahip bir kuru fasulye yemeği için doğru fasulye tercih edilmeli ve pişirme sırasında püf noktalar atlanmamalıdır. Tüm bu nedenlerden dolayı bakliyat çeşitleri, her zaman mutfakta yeri olan ürünlerdir.

Bakliyat Pişirme Püf Noktaları

Bakliyat pişirmek, çoğu insan için zor bir işlemdir. Doğru adımların izlenmemesi durumunda yeterli pişme düzeyine gelemeyen bakliyatlar, aynı zamanda gaz oluşumuna neden olabilir. Lezzetli ve iyi pişmiş bakliyat yemekleri için önceden hazırlık yapılması gerekir. Fasulye, nohut ve barbunya gibi ürünler; pişirilmeden en az 12 saat önce ılık su kullanılarak ıslatılmalıdır. Böylece ıslatılan bakliyatlar, şişerek pişmeye hazır hâle gelir. Pişirmeden yıkanan bakliyatlar için düdüklü tencere kullanımı tercih edilebilir. Uzun pişme süresine sahip olan nohut, fasulye ve barbunya düdüklü ile daha kısa sürede pişirilebilir.

Et suyu ile pişirilen bakliyatların lezzet oranı artar. Daha yumuşak bakliyat yemekleri hazırlamak için bu ürünler, kemikle birlikte pişirilebilir. Kısık ateşte pişirilen bakliyatların kabukları, soyulmadan pişer ve daha iştah açıcı bir görünüme kavuşur.

Bakliyat Fiyatları

Bakliyat fiyatları; marka, ağırlık ve bakliyat çeşidine göre değişkenlik gösterir. Her bakliyatın kullanım alanı ve üretim süreci farklıdır. Bakliyat çeşitleri, aynı zamanda kendi içinde de çeşitlere ayrılır. Örneğin fasulye çeşitleri; hasat edildiği bölgeye göre beyaz, şeker ya da battal şeklinde isimlendirilir. Her fasulyenin kendine has özellikleri ve pişme süreleri vardır.

Tüm bunlara ek olarak kırmızı renkli fakat cinsi farklı olan ve farklı bölgelerden hasat edilen kırmızı mercimek çeşitleri bulunur. Kırmızı mercimek fiyatı mercimeğin içeriğine göre farklılaşır.