logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Peynir Fiyatları

Peynir

254 adet ürün listelenmektedir.

Peynir (254) adet ürün listelenmektedir.
Peynir
254 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Peynir Çeşitleri 

Kahvaltıların olmazsa olmaz yiyeceklerinden biri, peynirdir. Kökeni oldukça eskiye dayanan bu yiyecek; inek, koyun, keçi ve manda sütünden elde edilebilir. Daha çok süt proteini olarak adlandırılan kazeinin fabrikalarda peynir mayası ve peynir kültürü ile belirli işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilir. Süt ürünleri arasında peynir, önemli bir yere sahiptir.

Birbirinden farklı peynir çeşitleri, her damak tadına hitap etmeyi başarır. Bunlar arasında labne, süzme, krem, beyaz, örgü, cheddar, civil ve delikli olmak üzere pek çok çeşit yer alır. Daha çok ekmeğe sürmek amacıyla veya hamur işlerinin içerisinde kullanılan labne peynir, yumuşak ve akışkan kıvamlı bir yapıdadır. Peynir altı suyunun belirli işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilir. Kahvaltılarda sıklıkla tüketilen bu peynir ile birbirinden farklı tarifleri hazırlamak mümkündür. Tuz oranı oldukça düşük olan peynir, kızarmış ekmek üzerine sürülebilir veya sandviç olarak domates, salatalık gibi sebzelerin yanında tüketilebilir.

Beyaz, kremsi bir tada sahip olan süzme peynir, kahvaltılık veya meze olarak tercih edilebilir. Bu peynir, tek başına tüketilebildiği gibi farklı tariflerin içerisinde kombine olarak da tercih edilebilir. Süzme peyniri tost yapımında, sandviç olarak tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra poğaça başta olmak üzere pek çok hamur için içerisinde onu kullanabilirsiniz. Böylelikle birbirinden farklı lezzetli tarifleri hazırlayabilirsiniz. Genellikle kutu içerisinde satılan bu peynir, dilimlere ayrılmış bir şekilde sunulur. Kolay açılabilen kapaklı kutuya sahip olması nedeniyle kullanırken zorluk yaşatmaz. Gramajlara göre değişken  fiyatlara sahiptir. Bu nedenle satın almadan önce ihtiyacınıza yönelik olanı seçebilirsiniz. Avantajlı fiyatlardan yararlanarak tercihinizi yapabilirsiniz. 

Birbirinden Farklı Peynir Çeşitleri 

Geçmişi M.Ö 5000 yılına dayanan peynir, pek çok kültürde önemli bir yere sahiptir. Daha çok kahvaltılarda tüketilmek ile birlikte meze olarak veya farklı tariflerin içerisinde de onu görmek mümkündür. Peynirlerin her biri üretim şekline, içeriğinde kullanılan malzemelere göre birbirinden ayrı sınıflandırılır. Labneye alternatif olarak tercih edilen krem peynir, kahvaltı sofralarının vazgeçilmezleri arasındadır. Yumuşacık kıvamı, kendine özgü tadı ile pek çok kişinin damak tadına hitap etmeyi başarır. Beyaz rengi ile ön plana çıkan krem peynir, krema ve süt karışımından elde edilebilir. Daha çok ekmeğe sürülerek tüketilen krem peynir, aynı zamanda hamur işi başta olmak üzere farklı tarifler içerisinde de yer alabilir. Gün içinde atıştırmalık olarak da onu tercih edebilirsiniz. Pratik bir şekilde hazırlanan sandviçlerin içinde krem peyniri de kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak üçgen peynir çeşitlerinde de göz atabilirsiniz. Geçmişten beri sofralarda tercih edilen üçgen peynir, pratik kullanımı nedeniyle sıklıkla tüketilir. Küçük olması nedeniyle onu çocuklarınızın beslenme çantasına koyabilirsiniz. Aynı zamanda piknik ve kamp gibi gezilerde de yanınızda götürebilirsiniz. Daha çok simitle tüketmekle beraber ekmek arası sandviç olarak da tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra poğaça ve börek olmak üzere pek çok hamur işinin yanında da üçgen peyniri tercih edebilirsiniz. Sofranıza çeşitlilik katmak istiyorsanız ondan yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Yumuşak kıvamlı bu peynir kolay bir şekilde tüketilebilir. Özel yuvarlak bir kutu içerisinde satılan üçgen peynir, adet sayısına ve gramajına göre değişen fiyatlara sahiptir. Kutu içinde 8 adet ve 16 adet gibi pek çok seçenek bulunur. Siz de ihtiyacınıza yönelik olanı tercih edebilirsiniz. Onu buzdolabında rahatlıkla saklayıp uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Avantajlı fiyatlara sahip peynir çeşitlerinden damak zevkinize uygun olanı satın alabilirsiniz. 

Kahvaltıların Vazgeçilmezi Olan Peynir Çeşitleri 

Peynir türleri, farklı üretim koşullarında meydana gelir. Bunun sonucunda da birbirinden farklı türler ortaya çıkarak kahvaltı sofralarına çeşitlilik katar. Kahvaltı sofralarında sıkça tercih edilen örgü peynir de bu çeşitlilik arasında kendine yer bulur. Kahvaltı sofralarında tek başına tüketilebilecek gibi börek, makarna ve omlet gibi yiyeceklerin içerisinde de örgü peyniri görmek mümkündür. Kendine has tada sahip olan bu lezzet, saç örgüsüne benzer bir şekilde üretilir. Kutuda satılan bu peynir, gramajlarına göre değişen fiyatlara sahiptir.

Beyazdan sonra en çok tüketilen peynirler arasında kaşar peyniri gelir. Genellikle tost yapımında kullanılan kaşar, kolay bir şekilde eriyerek hoş bir lezzete kavuşur. Tost için kullanılanlar daha yağlı yapıda olabilir. Kahvaltılarda tek başına tüketilenlerin ise yağ oranı daha azdır. Onu tost dışında böreklerin içerisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Beyaz peyniri ile kaşar peyniri karıştırarak böreklerin içerisine ekleyebilir, farklı bir lezzet ortaya çıkarabilirsiniz.

Alternatif olarak cheddar peynir yönünde de tercihinizi kullanabilirsiniz. Sert bir yapıya sahip olmakla beraber hafif sarı kıvamlıdır. Ekşimsi tadı ile de ön plana çıkar. Cheddar peynirini hamburger içerisinde ve pizzaların yapımında kullanabilirsiniz. İnek sütünden elde edilen bu peynir, oldukça lezzetlidir. Böreklerin içerisinde de cheddar peynirini kullanabilirsiniz. Kolay eridiği için sos yapımı başta olmak üzere pek çok tarifin içinde ona yer vermeniz mümkün. Avantajlı fiyat seçenekleri sayesinde siz de peynir çeşitlerinden birisine sahip olabilirsiniz. Damak tadınıza ve ihtiyacınıza yönelik olanlara göz gezdirebilirsiniz. 

Avantajlı Fiyatları ile Peynir Çeşitleri 

Kahvaltı sofralarında sıklıkla tüketilen peynir, pek çok çeşidi ile ön plana çıkar. Daha çok beyaz peynirin tüketimi yaygın olsa da kaşar, üçgen gibi çeşitler de sofralarda yer bulur. Ekmekle beraber doyurucu bir özelliğe sahip olduğu için aperatif olarak da tüketilebilir. Birbirinden farklı çeşitler arasında öne çıkan civil peynir, yumuşak ve tuzlu yapıdadır. Görünüşü itibariyle ipliğe benzeyen bu peynir, çeçil olarak da adlandırılır. Daha çok Erzurum, Kars, Iğdır yörelerinde üretilen civil peynir; kahvaltı sofralarının sevilen yiyeceklerinden biridir. Örgü peynirine de benzeyen civil, yağı alınmış sütten elde edilir.

Kaşara benzeyen delikli peynir, sert ve sarı renklidir. İsviçre kökenli olan peynir, alternatif tatları denemek isteyenler için oldukça uygundur. Kahvaltı sofralarında tek başına tüketilebildiği gibi yiyeceklerin içerisinde de tercih edilebilir. Lezzetli yanı ile öne çıkan delikli peynir, meze olarak da hoş bir tat oluşturur. Hamur işlerinin yanında onun lezzetli tadına varabilirsiniz. Aynı zamanda çocukların beslenme çantasına da delikli peynirden koyabilirsiniz. Farklı bir görünüme sahip olması nedeniyle sofralarda hoş bir sunum yapmanıza yardımcı olur. Pizza ve hamburger başta olmak üzere fastfood tarzı gıdaların hazırlarken delikli peynirden yardım alabilirsiniz. Gramaja göre satışa sunulan peynir çeşitlerinden ihtiyacınıza uygun alan göz atabilirsiniz. Bütçeye uygun çözümler sayesinde dilediğiniz ürünü avantajlı bir şekilde temin edebilirsiniz. 

Peynir fiyatları üretim koşullarına ve gramajına göre değişkenlik gösterebilir. Siz de ihtiyacınızın belirleyip uygun ürünü seçebilirsiniz. Avantajlı fiyatlardan yararlanarak birden fazla ürünü satın alıp kahvaltı sofralarında damak tadınıza göre çeşitlilik sunabilirsiniz. Böylece birbirinden farklı tatlara sahip olan peynir çeşitlerinin lezzetine  erişmeniz mümkün olur. Aynı zamanda bu peynirleri, yiyeceklerin içinde de kullanarak fark yaratabilirsiniz. Peynir çeşitlerine göz gezdirerek tercihinizi hemen yapabilirsiniz.