logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Evcil Hayvan Ürünleri Fiyatları

Evcil Hayvan

45 adet ürün listelenmektedir.

Evcil Hayvan (45) adet ürün listelenmektedir.
Evcil Hayvan
45 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Evcil Hayvanlar için Ürün Çeşitleri

Evcil hayvan besliyorsanız, onun için gelişimine ve vücut yapısına uygun mama almanız da gerekir. Kuru, yaş gibi farklı formlarda ve çeşitli aromalar sahip mama türleri bulunur. Tabi ki bu mamalar hayvan türüne göre de değişiklik gösterir. Hatta yavru, yetişkin, kısır gibi birbirinden ayrılan köpek ve kedi maması çeşitleri arasından evcil hayvanınıza uygun olanı tercih etmelisiniz.

Evcil Hayvan Maması Çeşitleri

Beslediğiniz evcil hayvan için mama seçerken tercih edebileceğiniz pek çok seçenek önünüze çıkar. Öncelikle evcil hayvanınızın türüne uygun mamayı seçmelisiniz. Kedi ve köpek maması üreten pek çok farklı marka vardır. Ayrıca mamalar, aromalarına göre de birbirlerinden ayrılır. Somonlu, tavuklu, sebzeli gibi daha pek çok aromaya sahip mama vardır. Bunlar arasından seçim yaparken evcil hayvanınızın hassasiyetlerini ve damak tadını göz önünde bulundurabilirsiniz. Seçici damak tadına sahip ve belirli hassasiyetleri olan evcil hayvanlar için özel aroma ve tatlara sahip mamalar da bulunur.

Evcil hayvan mamaları içeriği ve yaşlara göre de çeşitlenir. Farklı besin değerlerine ve ağırlıklara sahip seçenekler bulunur. Bunlar arasından seçim yaparken kedi ya da köpeğinizin günlük besin ihtiyacını göz önünde bulundurabilirsiniz. Aynı zamanda farklı ırklara hitap eden köpek maması çeşitleri de vardır. Örneğin; bu mamalar küçük, orta ve büyük ırk olarak ayrılır. Ayrıca evcil hayvan mamaları, sahip oldukları yapıya göre de çeşitlenir. Taneli olarak sunulan kuru mamanın yanı sıra jöle kıvamında yaş mamalar da mevcuttur.

Evcil Hayvan Maması Seçimi

Patili dostlarınız için doğru mamayı seçmeniz oldukça önemlidir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken pek çok kriter bulunur. Eğer doğru mama seçimine özen göstermezseniz, evcil hayvanınızın gelişimini tehlikeye atabilirsiniz. Örneğin; kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparken öncelikle kedinizin yaşına dikkat etmelisiniz. Çünkü yavru ve yetişkin kedilerin günde alması gereken besin miktarı farklıdır. Hatta kedinizi kısırlaştırdıktan sonra kısır kedilere uygun mamaları kullanmalısınız. Kedi ya da köpeğiniz için mama seçerken içeriğinde bulunan bileşenlere göz atmalısınız. Evcil hayvanınızın ihtiyaçlarına ve hassasiyetlerine hitap eden mamaları tercih etmelisiniz.

Evcil hayvanınızda fazla kilo alma, hareketsizlik, aşırı tüy dökme, sindirim sistemi rahatsızlıkları gibi çeşitli problemler olabilir. Bunları önlemek için uygun mamaları tercih etmeniz çok önemlidir. İçeriğinde taurin veya omega 3 ve omega 6 yağ asitleri bulunduran evcil hayvan mamaları tercih edebilirsiniz. Bu gibi detaylar, kedi ve köpeklerinizin daha uzun ve bakımlı yaşaması konusunda destek olur.

Evcil Hayvan Maması Fiyatları

Piyasada oldukça fazla sayıda evcil hayvan maması bulunduğu için fiyat olarak da her bütçeye hitap eden seçenekler bulmak mümkündür. Kedi maması fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterir. Örneğin; mamanın hangi yaş grubuna hitap ettiği, hangi ırklara uygun olduğu gibi kriterler önemlidir. Ayrıca mama fiyatları belirlenirken gramaj, içerik gibi faktörler de devreye girer. Mamanın içeriğinde bulunan bileşenler ve besin değerleri de fiyatlar üzerinde etkili olur.

Kedi ve köpek maması fiyatları, yaş ve kuru olmalarına göre de farklı fiyatlandırılır. Ayrıca mamaların hangi aromaya sahip olduğu da fiyatları belirlemede önemli bir kriterdir. Somonlu aromaya sahip olanlar ile tavuklu olanlar farklı fiyatlarla sunulur. Kedi ve köpek mamalarının miktarları da fiyatları etkiler. 1 kg’lık mamalar ile 5 kg’lık mamalar arasında fiyat farkları bulunur. Miktar arttıkça fiyatta da artış görülür. Kedi ya da köpeğiniz için en uygun mamayı tercih etmeniz çok önemlidir. Farklı fiyatlara sahip kedi ve köpek maması markaları için Bizim Toptan’a göz atabilirsiniz.