logo
logo
Bizim Toptan
Teslimat Yöntemi Seçin
  • Kargo ile Teslimat

  • Tıkla Gel Al

Kurumsal

Yetenek Yönetimi

Gelişim ve Öğrenme

Eğitim ve Gelişim faaliyetlerimizde şirket stratejileri doğrultusunda Çalışanlarımızın Yönetim, Mesleki ve kişisel gelişimlerine yatırım yapılması hedeflenir.Eğitim ve gelişim ihtiyaçlarımız ise performans değerlendirme sonuçları, kariyer ve yedekleme planlarına ayrıca işe ve pozisyona özel olarak belirlenir.
Eğitimlerimizde dış eğitmenlerle birlikte, kendi çalışanlarımız arasından tespit ettiğimiz iç eğitmenlerimizden de yararlanılmaktadır. Çalışanlarımızın başladığı gün gerçekleşen kapsamlı oryantasyon eğitimi ve sonrasında” sürekli gelişim” modelimiz ile eğitimlerimiz devam etmektedir.
 
 
Performans Yönetimi
 
Performans değerlendirme sistemimiz, hem Hedef ve hem de Yetkinlik bazlı değerlendirmeden oluşur. Böylece şirket ve departman hedeflerinin, çalışanlarımızın hedefleri ile entegre edilmesi, çalışanlarımızın potansiyel ve performanslarının tespit edilmesi amaçlanmaktadır.
 
Performans değerlendirme sistemimiz;
 
Çalışanlarımızın gelişimlerinin izlenmesinde ve gelişim planlarının yapılmasında,
İnsan kaynağı planlamasının yapılmasında,
Performansa bağlı prim sisteminin yürütülmesinde, kullanılmaktadır.
 
 
İnsan Kaynakları Planlaması (Kariyer Yönetimi)
 
Bizim Toptan Satış Mağazaları olarak Türkiye’de 180’dan fazla noktada bulunmaktayız. Her bir şubemiz bir okul olma misyonu taşımaktadır. Hızlı büyüyen organizasyonumuzda her çalışanımız için yaptığımız İnsan Kaynakları Planlaması kapsamında Holding anlayışımız olan “Önce Biz” ilkesini desteklemekteyiz.  Önce Biz; İhtiyaç duyduğumuz tüm pozisyonlarımızda mevcut çalışanlarımızın öncelikli olarak değerlendirilmesi ilkesidir.
 
B-Raise Yönetici Geliştirme Programı
 
Mağazacılık sektöründeki hızlı ilerleme ve nitelikli insan kaynağına duyulan ihtiyacın sürekliliği, Bizim Toptan Satış Mağazaları kültürünü ve sahayı bilen yönetici adaylarının yetiştirilmesinin önemini arttırmıştır. Bu doğrultuda tasarlanan B-RAISE Yönetici Yetiştirme programı ile kariyerine mağazacılıkta başlayan çalışanlarımızın yetkinliklerini ve perakendecilik bilgilerini destekleyerek geleceğin yöneticilerini kendi içimizden yetiştirmek amaçlanmıştır.
Programa özel, yavaş yavaş pişen ve yükselen anlamına gelen RAISE ve Bizim Toptan Satış Mağazaları baş harfinden alan B-RAISE logo çalışması tasarlanmıştır. 

B-RAISE Yönetici Yetiştirme Programı Kapsamında 16 bin başvuru kariyer.net portali üzerinden sürece alınmış, 500 adayla telefon mülakatı gerçekleştirilmiştir. 

Mercure otelde gerçekleşen işe alım günümüz de Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 80 yeni mezun adayımız Bizim Toptan Satış Mağazaları’nı ve yöneticilerimizi yakından tanıma fırsatı yakalamıştır.

Görüşmeler ve değerlendirmeler sonucunda olumlu olan adaylarımız merkez ve saha olmak üzere çok kapsamlı bir eğitim programına dahil edildi.
2 hafta süren ve iç eğitmenlerimiz tarafından tasarlanan merkez eğitimlerimizle iç denetimden müşteri yönetimine, finanstan insan kaynakları kadar uzanan ve sektörün ihtiyacı olan bilgi ve deneyimi kazandılar.

Süreç boyunca farklı pilot mağazalarımızda farklı pozisyonlarda görev alarak müşteri memnuniyeti, operasyonel mükemmellik ve iyi bir takım olmanın önemini mağaza içerisinde ki uygulamalarla pekiştirmiş oldular.

Yönetici adaylarımızın eğitimleri devam ederken kariyer hayatlarında atacakları bu önemli adımda merkez ofis yöneticilerimizin bilgi ve tecrübelerini paylaştığı, rol model olduğu, dayanışma ve etkileşimlerin sağlandığı mentorluk projesiyle desteklendiler. Eş zamanlı olarak her bir mentiye mentoruyla birlikte yürüteceği proje konusu verilmiştir.

3 ay süren kapsamlı eğitim programı sonrasında yönetici adaylarımız proje sunumlarını yöneticilerimizden oluşan bir değerlendirme komitesi eşliğinde sunmuşlar ve yönetici adaylarımıza sürece sağladıkları katkılardan dolayı plaketleri takdim edilmiştir.