logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Kurumsal

“Bizim Toptan’ın Yüzünüzü Güldüren İş Modeli…”

SEÇ Market Franchise İş Ortaklığı

Türkiye’nin önde gelen toptan satış ve perakende markası Bizim Toptan, geliştirdiği “SEÇ Market Franchise İş Ortaklığı” modeli ile ülke ekonomisinin en önemli yapı taşlarından biri olan esnafımızın da yanında.

Zorlu rekabet koşulları, değişen pazar yapısı ve her geçen gün yeniden şekillenen perakende sektörü içerisinde esnafımız, gün geçtikçe sayıları artan indirim marketleri karşısında ayakta kalabilmek için çetin bir mücadele vermektedir. Öyle ki açılan her indirim marketi karşısında dört esnafımız rekabette geri düşüp işlerini sonlandırmak durumunda kalmaktadır.

Bizim Toptan olarak, mahalle kültürünün ve ülke ekonomisinin önemli bir parçası olan esnafımızın, günümüz pazar koşullarında rekabet yetilerini arttırmak için “SEÇ Market Franchise İş Ortaklığı” modelini sizlere sunuyoruz. Mahalle esnafının samimiyeti, köklü kurumsal altyapı, güçlü marka imajı ile sizi de bu büyük ailenin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

“Mahallenizin Marketi” SEÇ Market, hem size hem de müşterilerinize, yüzünüzü gülümseten fırsatlar sunuyor.”

 

“Yüzünüzü Gülümseten SEÇ Market…”

Franchise Modelimiz

“SEÇ Market Franchise İş Ortaklığı” modelinin kökleri, hızlı tüketim ürünleri ve perakende sektöründe önemli isimlerden biri olan Yıldız Holding ile perakende ve toptan satış markası denince en güçlü markalar arasında başı çeken Bizim Toptan Satış Mağazaları’na dayanmaktadır.

SEÇ Market bayisi olarak, rekabet temelli bir sektörde rakiplerinizden bir adım daha önde olacak, kazançlı ve kârlı bir sistem ile büyük bir ailenin parçası olacaksınız.

“SEÇ Market Franchise İş Ortaklığı” modelinde iki farklı mağaza açma yöntemi bulunmaktadır. Bunlar yeni mağaza açılışı ve dönüşüm mağazasıdır. Yeni mağaza açılışı sıfırdan kurulan bir SEÇ Market mağazasını ifade ederken, dönüşüm mağazası ise hâlihazırda var olan bir mağazanın SEÇ Market mağazasına dönüştürülmesi işlemidir.

SEÇ Market bayisi olmak için başvuran adaylarımız, yatırım değerlendirme, mağaza için doğru konum analizi ve teknik değerlendirme süreçlerini tamamladıktan sonra sözleşme imzalama aşamasına gelmektedir. İmzalanan 3 yıl süreli yenilenebilir sözleşmenin ardından mağaza açma süreci başlar. Yeni mağaza açma süreci inşaat çalışmaları, sistem açılışı, demirbaş ve raf hazırlığı, ilk ürün alımı, personel eğitimi gibi aşamaların ardından yaklaşık 8 haftada tamamlanır. Bu süreç dönüşüm mağazalarında ise yaklaşık 6 hafta sürmektedir.

Türkiye genelinde 2000'den fazla mağaza sayısına sahip SEÇ Market, her 24 saatte bir açılan 2 yeni mağaza ile gün geçtikçe gücüne güç katmaktadır.

 

“SEÇ Market Ailesinde…”

Franchise Sahibi (Bayi) Olma Kriterlerimiz

“SEÇ Market Franchise İş Ortaklığı” sisteminin sürekliliği, müşterilerimizin memnuniyeti ve bayilerimizin kazançlı bir iş hayatı geçirebilmeleri için SEÇ Market bayisi olma isteği taşıyan adaylarımızdan bazı niteliklere sahip olmalarını beklemekteyiz.

Banka teminat mektubu verebilecek şekilde sermaye yapısı yeterli, devlet ve finans kurumlarında ticaret yapmaya sicil engeli olmayan, istekli, girişimcilik ve liderlik özelliklerine sahip, gelişime açık adaylar SEÇ Market bayisi olabileceklerdir. Bunların yanında ekip yönetiminde tecrübeli ve perakende / hızlı tüketim malları sektöründe deneyimi olan adaylar tercih sırasında bir adım önde olacaktır.

 

“SEÇ Market’in Yüzünüzü Güldüren Avantajlarından Yararlanmak İçin…”

Franchise Olacak Mağazalarda Aradığımız Kriterler

SEÇ Market ailesine katılacak bayi adaylarımızın açacakları mağazalar hususunda, müşterilerimizin keyifli bir alışveriş deneyimi geçirmesi, bayilerimizin de iş hayatlarının daha kârlı ve kazançlı geçmesi için belirlediğimiz bazı kriterler mevcuttur. Bu kriterler 150 ile 250 metrekare arasında satış alanı, müşteri potansiyeli ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bir konum, düz giriş ve tercihen otopark alanını içermektedir.

Bu kriterleri yerine getiren adaylarımız SEÇ Market bayisi olup kazançlı bir iş hayatının kapılarını aralayacaklardır.

 

“Yüzünüzü Güldüren Fırsatlarla…”

SEÇ Bayisi Olmanın Avantajları

SEÇ Market bayisi olmanın birçok avantajı bulunmaktadır. “SEÇ Market Franchise İş Ortaklığı” modeli bayilerine, Yıldız Holding’in sağlam kurumsal altyapısı ile Bizim Toptan’ın güçlü marka imajını ve sektörel tecrübesini bir arada sunmaktadır.

SEÇ Bayisi olmanın avantajlarından bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Geniş Ürün Gamı

 •        Piyasada lider konumda bulunan, bilinirliği yüksek, rekabetçi niteliklere sahip 5000’in üzerinde ürün arasından kendi ürün gamını oluşturabilme imkânı,
 •        Bizim Toptan ve ŞOK Marketler’in güvenilir, kaliteli, özel markalı ürünlerini tedarik edebilme imkânı,
 •        Spot, sürpriz ürün gibi non – food ürünleri tedarik edebilme imkânı,
 •        Tedarikçilerle ortak proje yaparak SEÇ Market bayilerine özel karma koli ve in & out ürün tedariki imkânı.

 

Lojistik Ve Düzenli Sevkiyat Desteği

 •        Bizim Toptan Satış Mağazaları’ndan, ŞOK Dağıtım Ağı’ndan, anlaşmalı transit sevk eden firmalardan mağazaya sevkiyat desteği,
 •        Yaklaşık 1.000 üründe tedarikçiden transit sevkiyat desteği,
 •        Yaklaşık 1.500 üründe lojistik merkezlerden düzenli sevkiyatlarla mağazaya teslimat imkânı,
 •        Bizim Toptan’dan uygun fiyata ürün temin edebilme imkânı,
 •        Bedelsiz, depo kapısına kadar sevkiyat avantajı (Bizim Toptan Satış Mağazaları'ndan yapılacak alımlar için BTS mağazalarında teslim yapılmaktadır.),
 •        Minimum stok yükü.

 

Finansal Destekler

 •        Bayilere farklı ödeme ve finansman seçenekleri ile finansman yükü azaltma desteği,
 •        Kredi kartlarınızla ya da kapalı devre kredi kartımız olan "Bizim Profesyonel Kart (BPK)" ile taksitli veya vadeli alışveriş yapma imkânı,
 •        Bizim Toptan’da geçerli, bayilerimize tanımlanmış 35 gün vadeli faturalı alışveriş yapma imkânı,
 •        Kredi kartlı satışlarınızın masrafsız olarak 2 gün vade ile bayilerimizin cari hesabına aktarılması,
 •        Teminat mektubu, nakit, vb. teminat araçlarıyla açık hesap alım limitlerinin arttırılması,
 •        Türkiye genelinde yer alan bölgesel saha satış ekiplerince düzenli ziyaret ve profesyonel destek sağlanması,
 •        Gelişmiş iş modelleri ve profesyonel kadrolarla güçlü bilgi kaynağı desteği,
 •        Mağaza kurulum aşamasından itibaren maksimum metrekare verimliliğini sağlamak için öneri ve uygulamalar.

 

Pazarlama ve İletişim Faaliyetleri

 •        Bayilere özel ürün ve hedef kampanyaları ile destek prim uygulaması,
 •        Sosyal medyada SEÇ Market kurumsal kimliğiyle yapılan paylaşımlar ile müşteri kazanımına dijital platform desteği (sosyal medya, mobil uygulamalar),
 •        Bayilerin yeni müşteri kazanmaları ve mevcut müşterileri tutundurmaya yönelik kampanya destekleri

-          Seç bayilerine özel aylık insertler,

-          Talep edilmesi halinde bayiye özel insert desteği,

-          Yeni açılış yapan bayilerimize açılış insert desteği,

 •        Yeni mağaza açılışlarında ücretsiz tabela ve giydirme desteği,

 

İletişim Ve İşbirliğini Sağlayacak Bilgi Sistemleri

 •        Bayilere özel geliştirilen bilgi sistemleriyle bayi ve merkez arasında etkin iletişim,
 •        Sistem üzerinden sipariş verme ve takibi, stok sayım yapabilme,
 •        Sistem üzerinden kredi kartıyla ödeme yapabilme,
 •        Cep telefonundan portala bağlanma,
 •        Pazarlama aktivitelerinin duyuru ve takibi,
 •        Şirket içi haber ve duyuruların paylaşılması,
 •        Talep, öneri ve şikâyetlerin iletilmesi ve takibi,
 •        Cari hesapların izlenmesi,
 •        Kasa teknik desteği.

 

 “SEÇ Market Ailesinin Bir Parçası Olmak İçin Gereken…”

Yatırım Maliyeti

SEÇ Market bayisi olup, bu büyük ailenin bir parçası olmaya karar veren bayi adaylarımızdan giriş bedeli, katkı payı, isim hakkı ücreti gibi ödemeler alınmamaktadır. Zorlu piyasa ve rekabet koşulları ile mücadele etmekte olan her esnafımız, “SEÇ Market Franchise İş Ortaklığı” modelimizin kazan – kazan ilkesi gereği bu gibi zorlayıcı şartlarla karşılaşmamaktadır.

Bunların dışında ise mağazanın açılması ve dönüşümü için gereken giderler, lokasyona ve mağazanın ihtiyaç durumuna göre değişiklik göstermektedir.

 

“Büyük SEÇ Market Ailesinin Üyesi Olan…”

Franchiselara Açılışta Bedelsiz Verilecek Hizmetler

Sözleşme imzalayıp SEÇ Market ailesine katılan bayilerimize mağaza açılışlarında ücretsiz olarak bazı hizmetler sunmaktayız. Bu hizmetler sayesinde bayilerimiz, yola bir adım önde başlayarak SEÇ Market’in yüzlerini güldüren fırsatlarından yararlanabilmektedirler.

Kalifiye uzmanlarımız tarafından yönetilen bu süreçte ilk aşamada mağazanın standart SEÇ Market konsepti projelendirilmektedir. Ardından mağazanın yerleşim (layout) planı yapılır. Profesyonel bir yaklaşımla mağaza içerisinde ürün yerleşiminin nasıl olacağı (planogram) planlanır. SEÇ Market tabelası temin edilir. Mağaza içi yönlendirme tabelaları yerleştirilir. Kırlangıç bayrak, süsleme, açılış insert desteği, giydirmeler, sevkiyat desteği, sosyal medya desteği ve pazarlama iletişimleri gibi diğer birçok profesyonel uygulama da açılışta bayilerimize verdiğimiz destekler arasındadır.

 

“Mahallenizin Marketi SEÇ Market…”

Bizim Toptan Franchising İş Modelinin Ana Prensipleri

“SEÇ Market Franchise İş Ortaklığı” modeli kazan – kazan ilkesi temelinde şekillenen bir iş modelidir. Yıldız Holding’in sağlam kurumsal altyapısı ile birlikte Bizim Toptan markasının güçlü marka imajı ve tecrübesini arkasına alan SEÇ Market, mahalle esnafının samimiyetiyle kurumsal bir markanın artılarını bir arada sunmaktadır.

Bizim Toptan, SEÇ Market bayilerine yüksek kalite standartlarında hizmet sunabilme imkânı, rekabette avantaj kazandıracak etkin bir anlayış ve tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek geniş bir ürün gamı sunma prensibiyle destek olmaktadır.

 

“Detaylı bilgi için https://www.secmarket.com.tr adresini ziyaret edebilir veya 444 82 40 numaralı telefonu arayabilirsiniz.”