logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Özel Bakliyat Fiyatları

Özel Bakliyatlar

3 adet ürün listelenmektedir.

Özel Bakliyatlar (3) adet ürün listelenmektedir.
Özel Bakliyatlar
3 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Özel Bakliyat Çeşitleri

Bakliyat ürünleri sahip oldukları vitamin, mineral ve proteinlerle tüketen kişilere ihtiyaçları olan beslenme değeri konusunda destek verir. Özellikle et tüketmeyen kişiler vücutları için gereken proteini almak önemlidir. Protein kaynağına sahip olan bakliyat çeşitleriyle ihtiyaç duydukları besin değerini sağlayabilirler. Bakliyat ürünleri oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Her ürünün kendine ait özellikleri ve tüketim yöntemleri bulunur. Bakliyatlar aynı zamanda hafif beslenmeyi tercih eden kişiler tarafından tercih edilir. Lifli ürünler uzun süre tok tutma özelliği ile öne çıkar. Bakliyat markaları ürünlerde sunduğu çeşitlilikle özel ve lezzetli tarifler sunmanızı sağlar. Benzer tarifler özel bakliyatlarla hazırlanarak daha farklı bir forma sahip olabilir.

Yüksek Lifli Bakliyatlar

Yüksek lif değerine sahip amarant Meksika’nın Peru bölgesinde yetiştirilir. Son yıllarda oldukça popüler olan bu tohum geçmişten günümüze çeşitli bölgelerde yoğun olarak tüketilir. Amarant içerisinde yüksek lif değerinin yanı sıra protein, magnezyum, kalsiyum ve demir gibi önemli değerleri de barındırır. Amarant, Güney Amerika’da yoğun olarak tüketilen bir bakliyattır. Patlatılarak satılan bir sokak lezzetidir. Bazı bölgelerde kahvaltıda tüketim için püre haline getirilir. Tohum şeklinde bulunan amarant farklı tariflerde haşlanarak kullanılabilir. Su içerisine atılan bakliyat 15 ile 20 dakika arasında haşlanır. Ardından süzülerek püre halinde tüketilebilir ya da direkt yemek ve salatalara ilave edilebilir. Amarant fiyat çeşitliliği markasına göre değişiklik gösterir. Keten tohumu bir diğer yüksek lif içeriğine sahiptir. Kan şekerini düzenleyen keten tohumu yoğurtlara eklenerek tüketilebilir.

Lezzetli ve Hafif Tarifler

Bakliyat çeşitleri farklı tariflerle lezzetli ve hafif bir forma sahip olabilir. Salatalara eklenerek salatanın daha uzun süre tok tutması sağlanırken hafif bir öğün olabilir. Özel bakliyatlar farklı tatları ile eklendikleri yemeğin lezzetini farklı bir forma dönüştürebilir. Börülce ülkemizde sıklıkla tüketilen bir bakliyattır. Zeytinyağlı yemeği yapılarak soğuk tüketilebilir. Sebzelerle salataya dönüştürülerek yemeğin yanında meze olarak tercih edilebilir.

Bakliyatlar pişirilme yöntemleri ve içerisine eklenen malzemelerle farklı lezzetlere dönüştürülebilir. Her bölgede bakliyatların pişirme yöntemleri farklıdır. Ege Bölgesi’nde zeytinyağlı olarak tercih edilirken Doğu Bölgesi’nde etli olarak tercih edilebilir. Chia tohumu yüksek lif içeriğine sahip özel bakliyatlardandır. Genellikle çiğ olarak tüketilmesi tercih edilir. Tatlı ve tuzlu tariflere eklenebilir. Yulaf ezmesi tarifine eklenerek tok tutma özelliği arttırılabilir. Yoğurt ile tüketilerek hafif bir ara öğün olarak tercih edilebilir. Aynı zamanda sütlü ve meyve karışımlarına eklenerek hafif ve ferah bir tatlı seçeneği olabilir. Çorba ve sos çeşitlerinde de kullanılabilen özel bir bakliyat türüdür. Chia tohumu fiyat çeşitliliği markası ve ağırlığına göre değişiklik gösterebilir.

Yüksek Protein İçeriği

Maş fasulye, siyah pirinç, beluga mercimeği, siyah fasulye, beyaz kinoa ve karabuğday diğer özel bakliyat seçenekleridir. Maş fasulyesi genellikle salata olarak tüketilir. Küçük yeşil forma sahip olan fasulye haşlanmasının ardından mısır, biber ve turşu gibi ürünlerle çeşitlendirilerek lezzetli bir öğüne dönüştürülebilir. Aynı zamanda çorba olarak da ana yemek öncesinde tüketilebilir. Siyah pirinç, şeker oranı az olan pirinç türlerindendir. Siyah renge sahip olan bu pirincin pişme süresi klasik pirinçlere oranla daha uzundur. Bu nedenle pirince daha fazla su eklenmesi gerekir. Karbonhidrat kaynağı olan beluga mercimeği standart mercimek gibi pişirilebilir. Her mevsim kolaylıkla bulunması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bakliyatlardandır. Beyaz kinoa, siyah fasulye ve karabuğdaylı salata, yemek ve çorbalara ilave edilerek tüketilebilir. Hafif beslenmeyi tercih eden kişiler için iyi bir alternatif olabilirler.