logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi

Yeşil Mercimek

Yeşil Mercimek

12 adet ürün listelenmektedir.

Yeşil Mercimek (12) adet ürün listelenmektedir.
Yeşil Mercimek
12 adet ürün listelenmektedir.
Görünüm

Yeşil mercimek ve kırmızı mercimek pek çok yemeğin tarifinde kullanılan bakliyat çeşitleri arasında yer alıyor. Lezzeti ve besleyici özelliği ile tüketimi son derece önemli olan mercimek çeşitlerini kategorimiz içerisinde bulabilir, hızlı ve kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz. En güvenilir markalardan biri olan Besler ürünlerini inceleyebileceğiniz kategori içerisinde hem yeşil hem de kırmızı mercimek çeşitleri yer alıyor.

Vücuda enerji veren mercimek kan yapısı özelliği ile dikkat çekiyor. Kansızlık problemi olanların sıklıkla tüketmesi önerilen mercimeğin bir diğer faydası ise kolesterolü dengeliyor olmasıdır. Sinir sistemini güçlendiren bol miktarda protein içeriyor. Bu yönüyle de besleyicilik özelliği ön plana çıktığından çocuklar için de tüketilmesi gereken bir bakliyat. 

Kırmızı mercimek çorba yapımından yemek yapımına ve mercimek köftesi yapımına kadar pek çok tarifte kullanılabilir. Yeşil mercimek ise hem bulgur pilavı yapımında hem de mercimek yemeği yapımında kullanıma uygun. Kısa sürede pişme özelliği ile beğeni alan Besler mercimek çeşitlerine kategorimiz içerisinden hemen ulaşabilir ve kısa sürede adresinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.