logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi
  • resm Katmer Un 2 kg

Katmer Un 2 kgAdet


En geç Kargoda!

İnternet sitesi ve mağaza satış fiyatları farklılık gösterebilir.


logo
Ürün Açıklaması

Katmer Un 2 kg


Katmer Un sayesinde artık sizin de sofralarınız şenlenecek! Tuzludan tatlıya hemen her türlü ürünü yapmak için hayatımızın vazgeçilmez parçalarından olan un sayesinde insanlar harika lezzetler yaratabilmektedir.
İki ana un türü vardır. Beyaz un ve buğday unu. Buğday taneleri üç kısımdan oluşur: Kepek kısmı, buğday tanelerinin ağırlıkça %14'ünü oluşturur. Unun cinsini belirleyen kepek miktarıdır. Unun büyük bir kısmını oluşturan buğdayın içidir. Bu kısım buğdayın% 83'ünü oluşturmaktadır.
Buğday fabrikada olduğu gibi ezildiğinde elde edilen una beyaz un denir. Kepek miktarına ve içeriğindeki protein miktarına bağlı olarak çeşitli beyaz unlar da vardır. Buğday unundan yapılan hamurun esnekliği, unun içerdiği glüten adı verilen protein maddesi miktarına bağlıdır.
Buğday unundan yapılan ekmek ve diğer unlu mamuller, beyaz undan yapılanlardan daha ağırdır ve kötü depolanırsa ekşi ve küflü hale gelebilir. Bu nedenle buğday unundan daha çok beyaz Katmer Un kullanılır. Çeşitli maddeler yapmak için kullanılan beyaz un türleri de vardır. Sahip olduğunuz undaki protein ne kadar fazlaysa, glüten üretme kabiliyetiniz o kadar yüksek olur. Ekmek, yüksek proteinli undan yapılır.

Kargo ile gönderim seçilen siparişlerde : Bizim Toptan internet mağazasından oluşturmuş olduğunuz siparişler, e-ticaret operasyon ekibi tarafından özenle hazırlanarak 1 iş gününde kargoya verilir. Teslimat anlaşmalı kargo firmaları ile yapılmaktadır. Siparişin kargo bedeli sepetteki ürünlerin ağırlık ve hacmi üzerinden hesaplanır. Bizin Toptan’ın internet mağazasından yapacağınız 500 TL ve üzeri alışverişlerinizden kargo ücreti alınmamaktadır. TıklaGelAl siparişlerinizde ise siparişleriniz sizin için özenle hazırlanır, seçmiş olduğunuz saatte size teslim edilmek üzere hazır bekletilir.
Kullanmadığınız ve ambalajını bozmadığınız ürünleri 14 gün içerisinde iade edebilir veya değiştirebilirsiniz.