logo
logo
bt
Teslimat Bölgesi
Teslimat Bölgenizi Seçiniz bt
bt
Seçilen Mağaza
Mağaza Seçiniz bt
bt
Teslimat Tarihi
bt
bt
Tahmini Teslim Tarihi
  • resm Hacıoğlu Yumurta Beyaz L 30'lu

Hacıoğlu Yumurta Beyaz L 30'luAdet


En geç Kargoda!

İnternet sitesi ve mağaza satış fiyatları farklılık gösterebilir.


logo
Ürün Açıklaması

Hacıoğlu Yumurta Beyaz L 30'lu


Hacıoğlu yumurta beyaz rengi ve besleyiciliği ile bilinen bir gıdadır. Diyetimizde önemli rol oynayan yumurtalar, protein kalitesi en yüksek gıdalardır. Yumurta proteininin tamamının (% 100) vücut proteinine dönüştüğü bilinmektedir.
Doymamış ve geri kalanı tekli doymamış yağ asitlerinden oluşuyor. Yağ, yumurta sarısında yoğunlaşmıştır. Yumurta sarısı demir, B vitamini ve çeşitli miktarlarda C vitamini dışındaki tüm besinler açısından zengindir. Yumurta kabuğunda por denen gözlerle görünmez gözenekler vardır.
Bir yumurtayı yıkadığınızda bu katman kaybolur ve gözenekler açılır, bu da mikroorganizmaların dışarıdan istila etmesini kolaylaştırır ve yumurtayı daha kırılgan hale getirir. Tavuk yumurtladıktan sonra yumurtalarda hava boşluğu oluşmaya başlar. Küçük hava boşluğu yumurtanın tazeliğini gösterir. Yumurta ne kadar eski olursa hava boşluğu o kadar büyük olur. Tuzlu suda yüzen yumurtalar eskidir ve dibe batan yumurtalar tazedir.
Yumurtaların dış kabuğunda mikroorganizmalar bulunabilir ve kullanılmadan önce yıkanmalı ve tazeliğini kontrol etmek için ayrı tabaklara kırılmalıdır.
Hacıoğlu yumurta beyaz Protein kalitesinin yüksek olmasından dolayı bebek ve çocukların günde bir yumurta tüketmesi faydalıdır. Diyetteki protein miktarının sınırlı olduğu böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi hastalıklarda yumurta, numunenin protein içeriği için önemli bir protein kaynağıdır.
Bir diyetisyen tarafından aksi belirtilmedikçe, kardiyovasküler hastalar tercihen sebze diyetiyle haftada 2-3 kez yumurta kaynatabilir veya yiyebilirler. Yumurtalar besin değeri bakımından aynı büyüklükteki ete benzer. Sebze ve tahıllarla birlikte tüketilen yumurtalar, diyetin protein kalitesini artırır.

Kargo ile gönderim seçilen siparişlerde : Bizim Toptan internet mağazasından oluşturmuş olduğunuz siparişler, e-ticaret operasyon ekibi tarafından özenle hazırlanarak 1 iş gününde kargoya verilir. Teslimat anlaşmalı kargo firmaları ile yapılmaktadır. Siparişin kargo bedeli sepetteki ürünlerin ağırlık ve hacmi üzerinden hesaplanır. Bizin Toptan’ın internet mağazasından yapacağınız 500 TL ve üzeri alışverişlerinizden kargo ücreti alınmamaktadır. TıklaGelAl siparişlerinizde ise siparişleriniz sizin için özenle hazırlanır, seçmiş olduğunuz saatte size teslim edilmek üzere hazır bekletilir.
Kullanmadığınız ve ambalajını bozmadığınız ürünleri 14 gün içerisinde iade edebilir veya değiştirebilirsiniz.