logo
logo
Bizim Toptan
Teslimat Yöntemi Seçin
 • Kargo ile Teslimat

 • Tıkla Gel Al

Kurumsal


Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası

Türk Kızılay 2007 yılından bu yana yürüttüğü Kurbanda Kızılay Modeli ile milyonlarca ihtiyaç sahibinin sofrasına kurban etleri ulaştırıyor. Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi, kurban döneminde hayırseverlerin kurban vekâletlerinden elde edilen etler, ülkemizin tamamında ve dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaşacak.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da “Kurban bereketini yıl boyu yaşatıyorsan HİLAL OLSUN TÜRKİYE” konseptiyle hazırlanan Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası ile dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlarımızın kurbanları, İslami kurallara uygun olarak, veteriner kontrolünde, noter huzurunda kesilecek. Elde edilen etler, vekâlet sahiplerinin adına gerçek ihtiyaç sahiplerine, sağlık kurallarına uygun olarak ve insan onurunu zedelemeden dağıtılacak.

Kızılay, 2022 yılı vekâletle kurban kesim kampanyası için çalışmalarını başlattı. Kampanya kapsamında Kızılay, Türkiye dahil 22 ülkede toplam 142 bin hisselik kurban kesmeyi hedefliyor.

Vekaletle Kurban Kesim Kampanyasına katılmak için TIKLAYIN.

 • Kurban bedeli yurt içi 2475 TL ve yurt dışı 1475 TL olarak belirlendi.
 • Yurt dışında yaşayanlar için Türkiye’de kurban bedeli 175 USD veya 165 Euro, diğer ülkeler için kurban bedeli 110 USD veya 100 Euro olarak belirlendi.
 • Vekaletle kesilen kurbanlar yurt içinde yaklaşık 1.500.000, yurt dışında 2.500.000 ihtiyaç sahibine ulaşacak.
 • Yurt içinde yaklaşık 42.000, yurtdışında ise 100.000 olmak üzere toplam 142.000 hisse kurban kesimi yapılacak.
 • Kurbanlar Türkiye dâhil 22 ülkede ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendirecek.
 • Kızılay’ın artık geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2022 yılında da devam ediyor. Kurban vekaletleri için hisse bedeli yurt içi bedeli 2475 TL, yurt dışı için 1475 TL. Kızılay, bu yılki Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nda da hayırseverlere “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla sesleniyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Kızılay, kurban etlerini de milyonlarca mazlumun sofrasına ulaştıracak. Kızılay’a verilecek kurban vekaletleri için hisse bedeli yurt içi için 2475 TL ve yurt dışı için 1475 TL olarak belirlendi.
 • Yurt dışında yaşayanlar da kurban vekaletlerini Kızılay’a verebilecek. Yurt dışında yaşayanlardan Türkiye için vekâlet vermek isteyenler 175 USD veya 165 Euro, diğer ülkeler için ise 110 USD veya 100 Euro bedel karşılığında bir hisselik vekâletini Kızılay’a verebilecek.
 • Kızılay vekâleti alınacak kurban hisseleriyle yurt içi ve yurt dışında milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşacak. Yurtiçinde 1 milyon 500 bin vatandaş kurban bereketinden faydalanırken, 21 ülkedeki 2.5 milyon ihtiyaç sahibine ulaşılacak. Kızılay yardımları alan el ile veren el arasında köprüler kuruyor.
 • Kızılay, 2022 Kurban kampanyası kapsamında yurt dışında aralarında Bosna Hersek, Filistin (Kudüs/Gazze), Irak, Suriye, Yemen, Afganistan, Pakistan, Bangladeş, Bulgaristan, Endonezya, Güney Sudan, Kırgızistan, Sudan, Somali, Senegal’in bulunduğu delegasyonlar ile Moğolistan, Kuzey Makedonya, Çad, Nijer, Uganda, Tanzanya olmak üzere 21 ülkede kesecek. Yurt dışı için hedeflenen toplam kurban hisse sayısı 100 bin olarak belirlendi. Bu yıl yurtdışında 100 bin hisse karşılığında ise 2.5 milyon ihtiyaç sahibine ulaşılması hedefleniyor.
 • Kızılay toplam 142 bin hisse kurban kesmeyi hedefliyor. Geçtiğimiz yıllarda vekaleti verilen kurban hisselerinin kesimini son derece hijyenik ortamlarda gerçekleştiren Kızılay, yurt içinde 42 bin hisse, yurt dışında 100 bin hisse olmak üzere toplam 142 bin hisse kurban kesimi gerçekleştirecek.
 • Kızılay Modeli ile kurban etleri kavurma konservelerine dönüşüyor, yıl boyu ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendiriyor. Vekalet sahipleri adına veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde kesiliyor. Kesilen kurbanlar Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilerek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor. Böylece kurban bereketi tüm yıla yayılıyor. Yurt dışında ise kurbanlar anlık olarak pay edilerek dağıtılacak. Tüm bu süreçler kameralar tarafından kaydedilecek ve vekalet sahiplerine bilgi verilecek.
 • Kurban vekâletlerini Kızılay’a emanet eden hayırseverler gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmanın huzurunu yaşıyor. Kurban vekâletlerini Kızılay’a emanet ederek gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler vekâletlerini, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, www.kizilay.org.tr, mobil uygulama, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabı ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebilecekler.